Najlepsze źródła wiedzy o Power BI

Interesujesz się analizą danych i możliwościami, jakie oferuje business intelligence? W obecnych czasach to kluczowe elementy, które pozwalają firmom podejmować trafne decyzje biznesowe. Jednak wraz z wchodzeniem na kolejne szczeble zarządzania organizacją coraz trudniej jest analizować rosnący zakres gromadzonych danych. Właśnie w tym celu tworzy się systemy służące do analityki biznesowej, takie jak Microsoft Power BI. Narzędzie to pozwala w łatwy sposób analizować gromadzone informacje oraz wizualizować je w przejrzysty sposób. W poniższym artykule przedstawiamy najlepsze źródła (podcasty, kanały na YouTube) wiedzy na temat Power BI, które pomogą Ci lepiej poznać jego możliwości.

BIFocal

BIFocal to podcast prowadzony przez Johna White’a oraz Jasona Himmelstein’a. Obydwoje otrzymali tytuł Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w nagrodę za aktywne promowanie wiedzy na temat technologii związanych z analizą danych.

Sam podcast porusza najważniejsze zmiany w branży analityki biznesowej oraz przedstawia ciekawe porady odnośnie korzystania z narzędzia Power BI. Oprócz tego, prowadzący udzielają odpowiedzi na pytania słuchaczy. Odcinki pojawiają się nawet kilka razy w miesiącu.

CRM Audio

CRM Audio to sieć podcastów dotyczących nie tylko Power BI, ale i Dynamics 365, Dynamics CRM oraz ogólnie pojętej produktywności. Gospodarzami podcastów jest pięciu prowadzących, którzy także posiadają tytuł MVP nadany przez Microsoft.

Samemu systemowi Power BI poświęcona jest osobna seria nagrań, w której prowadzone są wywiady z ekspertami oraz omawiane są aktualne wydarzenia z branży.

Microsoft Power BI

Jest to oficjalny kanał od Microsoftu na YouTube poświęcony Power BI. Znaleźć można tutaj samouczki wprowadzające do użytkowania narzędzia, jak i bardziej zaawansowane filmy instruktażowe. Oprócz tego publikowane są webinary z udziałem społeczności, jak i zamieszczane są relacje z konferencji organizowanych przez Microsoft.

Avi Singh – PowerBIPro

Avi Singh to Microsoft MVP oraz specjalista od Power BI. Napisał także książkę oraz prowadzi kurs poświęcony temu narzędziu.

Na swoim kanale dzieli się przydatnymi wskazówkami oraz przeprowadza wywiady z osobami, które wykorzystały Power BI do zrealizowania swoich celów biznesowych oraz do postawienia kolejnego kroku w karierze zawodowej.

Data Bear Power BI Solutions

Data Bear to firma zajmująca się analizą danych. Oferuje szkolenia z zakresu Power BI oraz prowadzi kanał na YouTube. Znajdziemy na nim głównie filmy instruktażowe – w tym serię na temat wykorzystania funkcji DAX.

Curbal

Curbal to kanał na YouTube w całości poświęcony tematyce BI. Co tydzień pojawiają się tutaj trzy nowe filmy z kategorii:

  • Power Query,
  • Power BI,
  • DAX.

Prowadząca omawia przydatne wskazówki, przedstawia ostatnie aktualizacje, jak i prezentuje konkretne przypadki, w jakich można wykorzystać Power BI.

Guy in a Cube

Kanał na YouTube prowadzony przez pracowników Microsoft – Adama Saxton’a oraz Patricka LeBlanc’a. Tematyka obraca się wokół ogólnie pojętej analizy biznesowej, jednak duża liczba materiałów jest poświęcona także i Power BI. Odcinki pojawiają się 4 razy w tygodniu.

Mamy nadzieję, że przedstawiona powyżej lista podcastów i kanałów na YouTube pozwoli Wam zapoznać się bliżej z możliwościami, jakie oferują współczesne systemy do analizy danych. Nie zapomnijcie także o naszym blogu Power BI!