Pytania na temat Power BI. Jakie tematy związane z analizą danych ciekawią społeczność?
2021-08-30 Microsoft Power BI

Pytania na temat Power BI. Jakie tematy związane z analizą danych ciekawią społeczność?


System Microsoft Power BI ułatwia analizę danych oraz wspiera podejmowanie decyzji biznesowych. Dzięki zaawansowanym funkcjom, możliwości integracji informacji pochodzących z wielu źródeł oraz intuicyjnemu panelu administracyjnemu, stał się jednym z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców programów do analizy danych. Choć wydaje się, że system ten jest powszechnie znany, to jednak często w komunikacji z nami pojawiają się podobne pytania na temat Power BI. Te najczęściej występujące, zebraliśmy w poniższym artykule.

Do czego dokładnie służy Power BI?

Power BI to system, który służy do analizy biznesowej danych pochodzących z wielu źródeł. Dzięki niemu analiza dużej ilości danych przez wszystkie osoby zaangażowane w dany projekt, czy pracujące w strukturach jednej firmy, jest wydajna i prosta. Co ważne, efekty analizy można przedstawić w formie interaktywnych raportów i udostępniać je innym członkom zespołu.

Czy system Power BI będzie przydatny w mojej firmie?

Powszechny dostęp do informacji sprawił, że przedsiębiorcy mają praktycznie niczym nieograniczony dostęp do danych. Pochodzą one z systemów CRM, księgowych, raportów, kampanii promocyjnych czy prowadzonych działań sprzedażowych. Odpowiednia i efektywna analiza tego zbioru danych nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc nowych technologii. Z kolei poprawna analiza danych to cenne źródło informacji, które ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych. Z tego względu Power BI to narzędzie rekomendowane dla każdego przedsiębiorcy, który chce mieć stały wgląd w kondycję firmy.

Czy obsługa Power BI jest bardzo skomplikowana?

Zdecydowanie nie! Podstawy obsługi można się nauczyć nawet w jeden dzień. Zapraszamy na organizowane przez EBIS cykliczne, bezpłatne warsztaty Dashboard in a Day, podczas których każdy uczestnik ma okazję poznać w praktyce możliwości Power BI. Do jego obsługi niepotrzebna jest duża wiedza techniczna ani analityczna. Zakres informacji, które otrzymujemy z analizy danych w Power BI, jest naprawdę duży i może być w łatwy sposób współdzielony pomiędzy różnymi działami firmy, także podczas pracy zdalnej.

Czy obsługa Power BI możliwa jest z poziomu wielu typów urządzeń?

Tak. Z Power BI można korzystać na wielu typach urządzeń, także przenośnych. Dzięki temu mamy dostęp do danych niezależnie od miejsca, z którego pracujemy, jak i pory dnia. Usługa dostępna jest 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Gdzie mogę zasięgnąć pomocy w zakresie obsługi Power BI?

EBIS wdraża system Power BI od pierwszych jego wersji. Nasi konsultanci doskonale znają jego możliwości i w sytuacji, gdy nasi Klienci potrzebują wsparcia w zakresie obsługi, to mogą liczyć na naszą pomoc. Wiele cennych informacji na temat Power BI można także uzyskać na naszym blogu oraz na stronie Microsoft.

Czy wdrożenie Power BI zajmuje dużo czasu?

Czas, który potrzebny jest na wdrożenie systemu Power BI, zależy od wybranych funkcjonalności oraz potrzeb danej firmy. Konfiguracja systemu zawsze przebiega według indywidualnych preferencji. Jeśli chcesz poznać szczegóły, to napisz do nas poprzez poniższy formularz kontaktowy. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania.

Formularz zgłoszenia