Wizualizacja danych

Power BI jest narzędziem, które umożliwia dokonywanie zaawansowanej analizy danych i przedstawiania jej wyników w postaci wielowymiarowych, interaktywnych raportów. Wizualizacja danych w atrakcyjnej i przystępnej formie pozwala na łatwiejsze ich zrozumienie oraz uzyskanie z nich szeregu informacji kluczowych dla organizacji.

Interaktywne raporty i pulpity nawigacyjne

Dla sprawnego funkcjonowania i rozwoju biznesu informacja, nawet ta z pozoru najbardziej błaha, ma fundamentalne znaczenie. Power BI dzięki możliwości tworzenia raportów oraz pulpitów nawigacyjnych zawierających wizualizacje danych w postaci wykresów i diagramów (np. wykresów liniowych, wykresów kołowych, map w formie drzewa i wielu innych), daje natychmiastowy wgląd w czynniki i parametry mające wpływ na wydajność Twojej organizacji. Dane wizualizowane w Power BI zmieniają się dynamicznie, co oznacza ich bieżącą aktualizację pod wpływem zmieniających się danych.

 

Bieżący monitoring sytuacji w firmie, szukanie odpowiedzi i błyskawiczne zapoznawanie się ze wszystkimi najistotniejszymi metrykami – to wszystko zapewniają pulpity nawigacyjne. Dzięki opcjom filtrowania danych ad hoc w raportach, możesz skupić swoją uwagę na newralgicznych dla Ciebie informacjach, a korzystając z możliwości wyróżnienia, możesz wyeksponować wybrane przez Ciebie dane na tle innych. Dane możesz eksplorować także korzystając z funkcji pytań i odpowiedzi – odpowiedź na swoje pytanie zadane w języku naturalnym otrzymasz w formie zwizualizowanych danych.

Raporty oraz pulpity nawigacyjne budowane są intuicyjnie, metodą „drag and drop”, a do Twojej dyspozycji jest obszerna biblioteka nowoczesnych i interaktywnych wizualizacji dostarczonych przez Microsoft oraz jego parterów. Możesz także utworzyć własną wizualizację przy użyciu narzędzi do obsługi motywów, formatowania i układów.

 

Raporty i analizy utworzone w Power BI możesz w prosty sposób publikować oraz udostępniać współpracownikom.