Microsoft Power Platform – co to?

Firma Microsoft oferuje narzędzia służące do kompleksowej pracy nad danymi w firmach. Dzięki Microsoft Power Platform pracownicy tworzą rozwiązania analityczne, zbierają i przetwarzają dane w dogodnej dla siebie formie. Efektem jest szybsza i efektywniejsza praca i analiza biznesowa. Jakie produkty wchodzą w skład platformy Microsoft? Do czego służą poszczególne narzędzia? Jakie są korzyści z wprowadzenia ich do swojej pracy? Czytaj dalej.

Co składa się na Microsoft Power Platform?

Na Power Platform składają się produkty firmy Microsoft:

Każda usługa osobno daje możliwości rozwoju firmy, a użycie wszystkich bądź wybranych narzędzi w pracy pozwala na tworzenie lepszych rozwiązań biznesowych.

Jak możesz wykorzystać usługi platformy Microsoft Power?

Każda z wymienionych usług to inne możliwości i funkcje, które wykorzystasz w codziennej pracy. Poznaj bliżej rozwiązania firmy Microsoft.

Z pomocą Power BI stworzysz interaktywne raporty oparte o pozyskane i uporządkowane dane. Możliwość pracy nad materiałami w chmurze pozwala na szybkie opracowanie informacji i wysnuwanie wniosków.

Dzięki Power Apps możliwe jest tworzenie aplikacji od zera bądź na podstawie gotowych szablonów. Nie potrzeba do tego dużej wiedzy programistycznej i umiejętności pisania zaawansowanego kodu.

Narzędzie Power Pages to usługa umożliwiająca tworzenie środowisk witryn z użyciem szablonów. Projektowanie stron z tekstem, multimediami, takimi jak filmy wideo czy zdjęcia, jest proste i intuicyjne.

Power Automate wykorzystuje moc automatyzacji pracy. Dzięki niej praca jest szybsza, prostsza i efektywniejsza. Usługa pomaga w lepszej organizacji pracy i pozwala na osiąganie lepszych wyników.

Kolejna usługa wchodząca w skład Microsoft Power Platform to Power Virtual Agents, dzięki której możliwe jest tworzenie chatbotów do komunikacji wewnątrz firmy i nie tylko.

Dlaczego warto korzystać z Microsoft Power Platform?

Usługi Microsoft Power Platform to rozwiązania dla biznesów, których celem jest tworzenie raportów na podstawie twardych danych, usprawnienie procesów w firmie i efektywniejsza praca nad projektami.

Jedną z większych zalet narzędzi jest możliwość skorzystania z gotowych szablonów, np. w przypadku Power Apps oraz Power Pages. Przyspiesza to pracę i nie wymaga biegłości w programowaniu.

Dodatkową korzyścią usług Power Platform jest usprawnienie komunikacji w firmie. Możliwość pracy w chmurze i edytowania materiałów przez wszystkie osoby dysponujące uprawnieniami sprawia, że praca jest wygodniejsza i bardziej wydajna.

Szansa stworzenia czatbotów i wykorzystania ich w danym środowisku również udoskonala komunikację. Daje możliwość omówienia projektów oraz szybszego podjęcia decyzji.

Wykorzystanie wybranych narzędzi Power Platform lub włączenie wszystkich usług do pracy jest krokiem w przód, jeśli chodzi o skuteczność działań, czas podejmowania decyzji oraz komunikację w zespole.