Microsoft Power Automate – co to i co ma wspólnego z Power BI?
2023-06-09 Z branży BI

Microsoft Power Automate – co to i co ma wspólnego z Power BI?


Co łączy Microsoft Power Automate z Power BI? Na pewno firma matka, czyli Microsoft, ale to oczywiście nie wszystko. W tym artykule opowiemy, czym jest tytułowa usługa oraz jak możesz ją wykorzystać.

Wyobraź sobie usprawnianie procesów w pracy z danymi...

Dążymy do ekonomizacji wszystkiego, co nas otacza, staramy się zmniejszać wysiłek i czas poświęcany na wszystkie codzienne zajęcia. 

Zamiast prać ręcznie, mamy pralki wyposażone w różne programy pracy, zamiast liczyć na kartce, klikamy w Excelu... A co gdyby przyspieszyć nieco pracę nad danymi w środowisku korporacyjnym, które codziennie przetwarza miliony danych? 

Odpowiedzią na taką potrzebę jest właśnie Power Automate.

Co to jest Microsoft Power Automate?

Microsoft Power Automate to usługa działająca m.in. w chmurze umożliwiająca automatyzowanie powtarzalnych procesów.

Jak wskazuje sam producent, dzięki usłudze możesz "w prosty i praktyczny sposób tworzyć przepływy pracy automatyzujące czasochłonne zadania i procesy biznesowe".

Wcześniej usługa nazywała się Microsoft Flow, a to właśnie od wspomnianych przepływów (ang. flow), które tworzysz dzięki dostępowi do platformy.

To rozwiązanie nawet dla tych, którzy nie znają się biegle na programowaniu. Idea przyświecająca usługom analityczno-biznesowym Microsoftu to low-code.

Oznacza to, że wystarczy podstawowa wiedza na temat kodowania, by sprawnie poruszać się w środowisku narzędzi Microsoft.

Nie musisz pisać skomplikowanego kodu, by usprawnić swoją pracę, wystarczy, że wykorzystasz gotowe rozwiązania Power Automate oparte na metodzie przeciągnij i upuść. 

Jeśli więc w swojej codziennej pracy zajmujesz się zbiorami danych, a Twoje działania mają powtarzalny charakter, rozważ wdrożenie tej usługi.

Korzyści wynikające z wdrożenia Power Automate

Wprowadzenie narzędzia do automatyzacji procesów to znakomity pomysł w firmach przetwarzających codziennie duże ilości danych. 

To, co do tej pory było praco- i czasochłonne, dzięki Microsoft Power Automate staje się kwestią kilku kliknięć. 

Co zyskujesz dzięki usłudze?

  • Automatyzujesz powtarzalne działania biznesowe i analityczne,
  • Zwiększasz wydajność współpracowników, którzy nie muszą już wykonywać niektórych czynności manualnie,
  • Zyskujesz czas na nowe projekty biznesowe.

Usługa należy do platformy Microsoft Power Platform, w której skład wchodzą również m.in. Power Apps

EBIS a Microsoft Power Automate

EBIS to złoty partner firmy Microsoft, dlatego oferujemy wdrożenie usługi u zainteresowanych klientów. 

Proponujemy wprowadzenie Twojej firmy do środowiska pracy Microsoft Power BI, a także wsparcie techniczne oraz biznesowe. 

Wystarczy, że umówisz się z nami na konsultację, a my przedstawimy Ci możliwości platformy. Co ważne, produkty firmy Microsoft umożliwiają personalizację rozwiązań pod określone potrzeby Twojego biznesu.

Jak pracować z Power Automate?

Do rozpoczęcia pracy z Microsoft Power Automate potrzebujesz (w największym skrócie) dostępu do internetu oraz adresu e-mail. 

Niezbędne będzie oczywiście urządzenie elektroniczne: może to być komputer stacjonarny, laptop bądź urządzenia mobilne, np. smartfon (mogą być to telefony iPhone, a także telefony z systemem Android czy Windows Phone). 

Wystarczy pobrać aplikację usługi na komputer, aplikację do pracy w przeglądarce lub na urządzenie przenośne. 

Usługa działa również w chmurze publicznej. Jest przeznaczona dla firm zajmujących się przetwarzaniem informacji, dla sektora IT, ale nie tylko.

Usprawnienia klasy business intelligence to rozwiązania dla praktycznie każdej branży, która poszukuje skutecznych sposobów na automatyzację procesów. 

Wprowadź Microsoft Power Automate do swojej codziennej pracy. Pracuj szybciej i efektywniej. Rozsądnie zarządzaj czasem i sprawniej przetwarzaj zbiory danych.

Formularz zgłoszenia