Microsoft Power Apps – co to?
2023-05-22 Z branży BI

Microsoft Power Apps – co to?


Power Apps to to zestaw aplikacji, usług i łączników oraz platforma danych typu low-code stworzona przez Microsoft. Dzięki niej jest możliwe tworzenie aplikacji biznesowych bez znajomości zaawansowanego programowania. To prawdziwa szansa dla tych, którzy mają pomysł na biznes i chcą go zrealizować z pomocą własnej aplikacji. Dowiedz się więcej o tym, jakie możliwości daje platforma Power Apps!

Power Apps, czyli platforma od Microsoft i jej możliwości

Usługa Power Apps pozwala użytkownikom na tworzenie aplikacji, które mogą integrować się z różnymi źródłami danych. 

To rozwiązanie dla tych, którym nie po drodze z tworzeniem skomplikowanego kodu. Dzięki Power Apps tworzenie aplikacji jest proste, intuicyjne i wspomagane rozwiązaniem firmy Microsoft.

Jak pracować z Power Apps?

  • Model-driven Apps (w tym przypadku pracę rozpoczniesz od danych);
  • Kanwa (wykorzystaj gotowe szablony bądź pustą kanwę).

Niezależnie od metody, firma Microsoft w swojej platformie daje masę możliwości. Do aplikacji możesz dołączyć m.in.:

  • Formularze e-mail;
  • Listy;
  • Etykiety;
  • Przyciski;
  • Multimedia.

Dzięki wielu gotowym rozwiązaniom usługa Power Apps pozwala na szybkie i skuteczne tworzenie aplikacji według autorskiego pomysłu. Nie musisz znać się na programowaniu, ponieważ usługa oparta jest o low-code. 

Usługi Microsoft Power Apps: zarządzanie zbiorami danych i inne funkcje

Dzięki usłudze Power Apps masz szansę łatwo zarządzać danymi oraz aplikacjami, a także pozyskiwać dane z nowych źródeł. 

Możesz wykorzystać też dodatkowe możliwości. Na przykład Power Automate służy do automatyzowania powtarzalnych procesów oraz zadań, co upraszcza i przyspiesza optymalizację aplikacji. 

Wszystko odbywa się w znanym środowisku firmy Microsoft. 

Część pracy z Power Apps to korzystanie z AI, czyli sztucznej inteligencji (istnieje np. AI Builder dostarczający modele AI). Jest to dodatkowa kwestia upraszczająca i automatyzująca wszystkie procesy. 

Co ma wspólnego Power Apps z Power BI?

Usługa Power BI to narzędzia analityczne porządkujące dane, umożliwiające ich grupowanie, analizę i wizualizację. Działamy w środowisku Microsoft, dzięki czemu nasza usługa ściśle współpracuje z Power Apps.

Dostęp do Power Apps w Power BI jest domyślny i daje możliwość włączenia wizualizacji Power Apps do raportu generowanego dzięki narzędziom Power BI. 

W raporcie Power BI możesz umieścić istniejącą lub nową aplikację. Dzięki temu, że obie usługi działają w środowisku Microsoft, integracja aplikacji z raportem przebiega błyskawicznie. 

Stworzona aplikacja musi zostać zapisana w Power Apps i udostępniona użytkownikom, aby mogła pojawić się w raporcie Power BI. Następnie, po zapisaniu raportu, użytkownicy mogą korzystać z niego, edytować go i wykonywać inne działania.

Co ważne, korzystanie z usługi Power Apps jest możliwa, gdy jest udostępniana w Twojej organizacji. Osoby spoza organizacji, np. klienci, nie mają do niej dostępu. 

Wykorzystaj potęgę aplikacji 

Power Apps ma wiele zastosowań, takich jak:

  • Automatyzacja procesów biznesowych,
  • Zarządzanie zadaniami,
  • Śledzenie projektów i wiele innych.

Platforma ta może być również wykorzystywana, aby zwiększyć efektywność, wydajność i konkurencyjność organizacji. Jest domyślnie dostępna w usłudze Power BI, co wspiera tworzenie i wizualizację raportów.

Wykorzystaj Power Apps Power BI w swojej pracy i automatyzuj procesy. 
 

Formularz zgłoszenia