Chcesz sprawniej analizować dane? Poznaj Power BI!
2021-09-27 Microsoft Power BI

Chcesz sprawniej analizować dane? Poznaj Power BI!


Analiza danych jest ważna dla każdej firmy – niezależnie od jej wielkości czy lat doświadczenia. Zapewnia jasne zrozumienie zachowań klientów i dostarcza istotnych informacji biznesowych w celu zapewnienia stałego rozwoju oraz możliwości ewentualnej kontroli pojawiających się błędów. Potencjał, który tkwi w danych, jest ogromny i często staje się elementem przewagi konkurencyjnej danej firmy. W jaki sposób i Ty możesz usprawnić analizę danych w swojej firmie?

Jak poprawnie analizować dane?

Przed przystąpieniem do analizy danych ważne jest, aby najpierw jasno określić, dla kogo i w jakim celu przeprowadzasz analizę. Jest to niezbędne, ponieważ analityka pomaga ludziom w podejmowaniu decyzji. Dlatego przeprowadzenie analizy w celu uzyskania informacji wspierających podejmowanych decyzji jest ważną częścią procesu, podobnie jak odpowiednie przedstawienie wyników.

Analizę danych można więc sprowadzić do procesu składającego się z następujących elementów:

 1. Planowanie i wytyczanie celów,
 2. Gromadzenie danych,
 3. Pobieranie danych,
 4. Segregacja danych oraz przygotowanie ich do analizy,
 5. Analiza danych,
 6. Raportowanie,
 7. Wyciąganie wniosków i dystrybucja.

Co zrobić, aby każdy z tych etapów analizy danych był przeprowadzony w sposób efektywny? Warto skorzystać z nowoczesnych systemów wspierających analizę danych, takich jak Power BI.

W jaki sposób Microsoft Power BI usprawnia analizę danych?

Zaawansowana analityka to szeroka kategoria zapytań, które mogą być wykorzystywane do wprowadzania zmian i ulepszeń w praktykach biznesowych. Wykorzystując do analizy danych systemy oparte o business intelligence (BI), otrzymujemy możliwość nie tylko bliższego przyjrzenia się danym historycznym, ale także jesteśmy w stanie prognozować przyszłe zdarzenia i zachowania. Zyskujemy dzięki temu opcję prowadzenia analiz typu „co-jeśli”, aby przewidzieć skutki potencjalnych zmian w strategiach biznesowych.

System Power BI usprawnia analizę danych poprzez możliwość:

 • Porównywania danych pochodzących z różnych źródeł

Systemy ERP, systemy finansowo – księgowe, arkusze kalkulacyjne Excel, systemy do e-mail marketingu, media społecznościowe, dane strumieniowe, usługi w chmurze i inne.

 • Zestawiania danych biznesowych 24/7 w jednym panelu

Power BI gwarantuje dostęp do wszystkich danych biznesowych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego w wersji na komputery i urządzenia mobilne.

 • Przygotowywania interaktywnych raportów

Tworzenie przejrzystych raportów, z interesującym układem graficznym, zajmuje niewiele czasu i są one dostępne natychmiast dla całej firmy.

 • Zapewnienia spójnej analizy

Power BI to zestaw narzędzi analitycznych dla każdego działu organizacji, który zapewnia 360-stopniowy widok dla użytkowników biznesowych. Przejrzysta wizualizacja danych ułatwia ich analizę.

Jeśli chcesz poprawnie zamieniać dane w cenne informacje biznesowe, to koniecznie zastanów się nad wdrożeniem Microsoft Power BI w swojej firmie. Napisz do nas już dziś – pomożemy Ci wybrać optymalne dla Twojej firmy rozwiązanie!

Formularz zgłoszenia