Chcesz podnieść skuteczność prowadzonych działań? Analizuj dane z Power BI!
2024-02-09 Z branży BI

Chcesz podnieść skuteczność prowadzonych działań? Analizuj dane z Power BI!


Aby proces analizy danych przebiegał bez zakłóceń, kluczowe jest ich właściwe magazynowanie i segmentowanie. Z pomocą firmom przychodzi system Power BI, umożliwiający gromadzenie w jednym miejscu wszelkich danych o organizacji i ich przejrzystą wizualizację w formie raportów. W jaki sposób podnosi on skuteczność działań w przedsiębiorstwie? Które obszary organizacji wspiera? Oto korzyści analizy danych z Power BI!

Power BI – wsparcie w analizie danych

Brak odpowiedniej analizy danych to bariera umożliwiająca podejmowanie trafnych decyzji biznesowych i rozwój organizacji. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw, które chcą podnosić swoją konkurencyjność dzięki analizie danych, jest narzędzie analityczne – Power BI. Umożliwia im ono szybką integrację i tworzenie niezliczonej ilości raportów. Dane pobierane są automatycznie z różnych źródeł – serwerów, komputerów czy chmury, bez konieczności kopiowania danych czy korzystania z kilku programów jednocześnie. Czytelna wizualizacja danych usprawnia analitykę biznesową, co przekłada się na możliwość podejmowania trafniejszych decyzji i optymalizację wielu działań.

Obszary zastosowania Power BI

Power BI może być wykorzystany na wielu obszarach funkcjonowania firmy – od sprzedaży, przez obsługę klienta, po działy finansowe. I tak, w przypadku sprzedaży wspiera firmy w tworzeniu wielokanałowego, a przy tym zintegrowanego systemu. Bazując na analizie samych klientów, dostarcza informacje o wybieranych przez nich towarach czy usługach, co służy prognozowaniu ich przyszłych zainteresowań. Usprawnieniu ulega każdy etap procesu sprzedaży, w tym także ważny etap realizacji dostaw.

Jeśli chodzi o obsługę klientów, wizualizacja danych w Power BI daje szybkie i kompletne spojrzenie na potrzeby konsumentów. To z kolei podnosi wartość pracy wykonywanej przez pracowników działu obsługi, którzy są lepiej zorientowali w preferencjach grupy docelowej.

Nie bez znaczenia są też finansowe korzyści wdrożenia systemu Power BI. Daje on możliwość prognozowania sprzedaży, budżetowania środków i redukowania zbędnych wydatków – w krótszym czasie i bez pomyłek nawet przy dużych zbiorach liczbowych.

To jednak nie koniec możliwości Power BI, który wspiera także zarządy organizacji. W ich przypadku pomaga w wyznaczeniu odpowiedniego kierunku rozwoju w oparciu o zgromadzone i zweryfikowane dane.

Korzyści płynące z analizy danych w Power BI

Analityka biznesowa stanowi nowoczesne rozwiązanie, wspierające działania wielu przedsiębiorstw. Innowacyjne systemy, takie jak Power BI, podnoszą efektywność prowadzenia biznesu i to bez konieczności przebywania w siedzibie firmy. Raporty generowane z danych dostępne są zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Wspólna baza danych dostępna jest dla wszystkich uprawnionych użytkowników, którzy mogą je tworzyć i modyfikować, a także udostępniać raporty dotyczące ważnych danych.

Co nie jest także bez znaczenia, system Power BI jest maksymalnie intuicyjny. Nawet duże zbiory danych mogą być przekształcane w czytelne informacje przez osoby bez zaawansowanej znajomości procesów analitycznych. Elastyczne środowisko Power BI pozwala również na jego swobodne dopasowanie do indywidualnych potrzeb danej organizacji.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu Power BI w swojej firmie, to skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie i Twojej firmy dedykowaną ofertę, która pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać posiadane dane.

Formularz zgłoszenia