1. Szybki proces implementacji Power BI
Nieskomplikowany proces konfiguracji oraz dołączone pulpity menadżerskie dla takich usług jak Salesforce, Google Analytics czy Microsoft Dynamics pozwalają na szybkie pozyskiwanie informacji z analizowanych danych. Na architekturę systemu Power BI składają się:
- aplikacja desktopowa (Power BI Desktop) – która służy do przetwarzania danych, tworzenia raportów i wizualnej prezentacji danych. W połączeniu z Power BI Pro umożliwia udostępnianie stworzonych projektów członkom zespołu oraz innym osobom, przez co podejmowane decyzje opierają się na faktach, a nie na domysłach;
- aplikacja chmurowa (Power BI Service) – umożliwiająca budowę raportów i ich udostępnianie pomiędzy użytkownikami. Jest to wersja programu dostępna w chmurze, która pozwala na zaciąganie danych i pracę na nich bez potrzeby instalacji oprogramowania;
- aplikacja mobilna (Power BI App / Mobile) – gwarantująca wygodne przeglądanie danych i interakcję z nimi w dowolnym miejscu i czasie. Jest to wersja programu przeznaczona na telefony i tablety.
2. Skalowalność i oszczędność dzięki Microsoft Power BI
Przedsiębiorstwa, które decydują się na wdrożenie systemów do analizy danych, takich jak Power BI, mogą zdecydowanie obniżyć koszty. Dzięki nim proces analizy przebiega bowiem o wiele sprawniej i może być wykonywany także przez osoby, które nie mają dużej wiedzy technicznej. Szybszy dostęp do informacji oznacza z kolei tylko jedno – możliwość podejmowania trafniejszych decyzji biznesowych i stabilny rozwój firmy. Co istotne, system Power BI jest w pełni skalowalny – od pojedynczych osób do całej organizacji.
3. Standaryzacja i niezawodność analiz danych
Z pomocą Power BI dane z wybranych źródeł agregowane są w sposób automatyczny. Ryzyko wystąpienia błędów, w szczególności tych generowanych przez „czynnik ludzki”, zostaje więc skutecznie zminimalizowane. A jak wiemy, jakość danych bezpośrednio przekłada się na efektywność prowadzonych analiz.
4. Usprawniona publikacja i dystrybucja danych
Zamiast wysyłać duże pliki drogą mailową lub umieszczać je na współdzielonym dysku, udostępnianie raportów i wizualizacji odbywa się z pomocą systemu Microsoft Power BI. Co ważne, wszelkie zagregowane dane są odświeżane przy każdej aktualizacji bazowego zbioru danych. Użytkownicy systemu mają więc stały dostęp do potrzebnych im danych i mogą na bieżąco monitorować efekty swojej pracy.
5. Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym dzięki Microsoft Power BI
Dashboardy dostępne w Microsoft Power BI aktualizują się w czasie rzeczywistym, co daje użytkownikom możliwość szybkiego rozwiązywania problemów, jak identyfikowania szans czy niszy rynkowych. Źródłem danych mogą być bazy danych, pliki i usługi webowe, a także czujniki fabryczne, media społecznościowe, systemy CRM lub cokolwiek, z czego mogą być zbierane lub przesyłane dane.
6. Bezpieczeństwo danych w Power BI
Dane dostępne w ramach systemu Microsoft Power BI są chronione dzięki wiodącym w branży funkcjom bezpieczeństwa, w tym oznaczaniu wrażliwości, szyfrowaniu typu end-to-end i monitorowaniu dostępu w czasie rzeczywistym. Ma to kluczowe znaczenie niezależnie od wielkości bazy danych, źródła pochodzenia danych czy ilości osób zaangażowanych w proces analizy, lokalizacji firmy oraz ilości partnerów, którym udostępniane są wyniki analiz.
7. Intuicyjny interfejs Power BI
Interfejs Power BI został stworzony przede wszystkim z myślą o użytkownikach końcowych. W ramach usługi otrzymujemy dostęp do zaawansowanych modeli, które przekładają się na łatwość tworzenia interaktywnych raportów. Co ważne, użytkownicy mogą generować zapytania w języku naturalnym i korzystać z funkcjonalności „przeciągnij i upuść”. Dzięki Microsoft Power BI znika więc problem w postaci konieczności czekania na wyniki pracy działu IT za każdym razem, gdy potrzebujemy wyciągnąć z agregowanych danych potrzebne nam informacje.
Kiedy warto wdrożyć Microsoft Power BI?
Systemy klasy Business Intelligence, w tym i Microsoft Power BI, są odpowiedzią na potrzeby firm, których nadrzędnym celem jest rozwój i umacnianie pozycji rynkowej. W ich przypadku narzędzia analityczne są wręcz nieocenionym wsparciem w realizacji przyjętej strategii i założonych celów krótko, jak i długoterminowych.
W praktyce wdrożenie systemu Power BI zalecane jest przede wszystkim tym firmom i organizacjom, w których pomimo gromadzenia danych, nie dochodzi do wyciągania z nich konkretnych wniosków biznesowych. Rozwiązania oferowane przez Microsoft pomogą im dostrzec korelacje zachodzące pomiędzy danymi, a otrzymane informacje wykorzystywane będą do planowania dalszych działań. Co istotne, branża, jak i wielkość firmy nie mają tu znaczenia. Priorytetem powinno być natomiast nastawienie na optymalizację procesów, obniżanie kosztów, ryzyka wystąpienia pomyłek, jak i podnoszenie efektywności.
Wdrożenie Microsoft Power BI – wybierz rozwiązanie szyte na miarę
Planujesz wdrożenie Power BI w swojej firmie? Nowoczesne narzędzia analityczne stanowią ogromne udogodnienie dla firm chcących sprawnie zarządzać posiadanymi zbiorami danymi. Aby jednak spełniały one kluczową rolę, muszą być idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań danej organizacji. W EBIS wdrażamy produkty Microsoft BI w oparciu o indywidualną, przygotowaną dla danego klienta ofertę. Skontaktuj się z naszymi certyfikowanymi i doświadczonymi konsultantami, aby otrzymać dedykowaną ofertę wdrożenia systemu Power BI!