Microsoft Power BI – what is it?

Microsoft Power BI to zestaw produktów i usług z zakresu Business Intelligence (BI), który służy do wizualizacji danych oraz tworzenia raportów. Jest on przeznaczony zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i zespołów. Power BI wyróżnia przede wszystkim przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia analizę danych nawet tym osobom, które mają mała wiedzę techniczną oraz fakt, że pozwala on z łatwością łączyć informacje z wielu źródeł - Dynamics 365, Salesforce, Azure SQL DB, Excel, SharePoint i innych. Czy jest to dobry wybór także dla Twojej firmy?

Microsoft Power BI – funkcje i zastosowanie

„Power BI”, jak twierdzi Microsoft, „to rozwiązanie do analizy biznesowej, które pozwala na wizualizację danych i udostępnianie ich w całej organizacji lub osadzanie ich w aplikacji lub witrynie internetowej”. Power BI działa w modelu on-premise oraz w chmurze. Gwarantuje dostęp do danych niezależnie od miejsca i czasu, a dzięki wykorzystaniu Power BI Mobile także z poziomu urządzeń przenośnych. Co jeszcze musisz wiedzieć o Microsoft Power BI?

  • Power BI Desktop

Power BI Desktop to darmowe, samoobsługowe narzędzie do analizy danych i tworzenia raportów, które instaluje się na komputerze z systemem Windows. Może łączyć się z ponad 70 źródłami danych w siedzibie firmy oraz w chmurze, przekształcając dane w cenne informacje biznesowe zaprezentowane w formie interaktywnych wizualizacji i raportów. Tak przygotowane dane mogą być również udostępniane innym w ramach Power BI Pro, co ułatwia prace a także nawiązywanie relacji z potencjalnymi i obecnymi kontrahentami.

  • Zastosowanie AI

Dzięki rozszerzonej analityce opartej na sztucznej inteligencji lepsze poznawanie danych, automatyczne znajdywanie wzorców czy przewidywanie przyszłych wyników staje się o wiele prostsze i sprzyja rozwojowi biznesu. Co istotne, nowe możliwości AI – wprowadzone w Azure, a teraz dostępne również i w Power BI – nie wymagają kodu, dzięki czemu wszyscy użytkownicy Power BI mogą odkrywać ukryte, użyteczne informacje i osiągać o wiele lepsze wyniki biznesowe.

  • Usługa dostępna w chmurze

Power BI to bezpieczna usługa w chmurze hostowana przez firmę Microsoft, która umożliwia użytkownikom wyświetlanie pulpitów nawigacyjnych, raportów i aplikacji Power BI za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnych dedykowanych dla systemów Windows, iOS i Android.

  • Rozwiązania mobilne

Dzięki usłudze Power BI Mobile użytkownicy systemu zyskują dostęp do danych niezależnie od miejsca, z którego pracują. Mogą bowiem w bezpieczny sposób uzyskać dostęp do pulpitów nawigacyjnych oraz raportów usługi Power BI, jak i wyświetlać je na żywo na dowolnym urządzeniu za pomocą natywnych aplikacji mobilnych BI dla systemów Windows, iOS i Android. Kwestia ta jest szczególnie ważna dla użytkowników, którzy często odbywają podróże służbowe i chcą mieć stały kontakt z zespołami analitycznymi.

  • Osadzanie Power BI w innych aplikacjach

Power BI Embedded pozwala na osadzanie pulpitów i raportów Power BI w innych aplikacjach, zarówno w obrębie własnej organizacji – co wymaga od użytkowników zalogowania się do konta Power BI – jak i w aplikacjach dedykowanych dla klientów, którzy nie posiadają konta Power BI. W ten sposób analiza danych i prezentacja zgromadzonych wyników staje się o wiele prostsza.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu Power BI w swoim przedsiębiorstwie, to skontaktuj się z nami. Nasi certyfikowani i doświadczeni konsultanci przygotują dla Twojej firmy indywidualną ofertę, która pozwoli uzyskać maksymalnie dużo informacji z posiadanych danych.