5 powodów, dla których warto wdrożyć w firmie Power BI

Analiza danych odgrywa coraz większą rolę w sprawnym zarządzaniu firmą. Umiejętne wyciąganie wniosków ułatwia bowiem podejmowanie trafnych decyzji biznesowych, a to z kolei zwiększa przewagę konkurencyjną na rynku i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jeśli więc chcesz, aby założone cele zostały zrealizowane i każdy dział Twojej firmy działał efektywnie, to koniecznie poznaj Power BI i dowiedz się jakie korzyści może osiągnąć Twoja firma z wdrożenia Microsoft Power BI!

Microsoft Power BI – poznaj bliżej możliwości systemu

Wdrożenie Microsoft Power BI przynosi firmom szereg korzyści. Wśród nich kluczowe znaczenie ma:

1. Stały dostęp do danych

System Power BI daje wiele możliwości wizualizacji danych. Tworzone w nim raporty przybierają bardzo klarowną formę i co ważne z łatwością mogą być udostępnianie pozostałym osobom z zespołu. Dzięki temu pracownicy mają stały wgląd w dane, niezależnie od miejsca, z którego pracują. Gwarancję tą zapewnia także fakt, że system Power BI jest dostępny w wersji na urządzenia mobilne z system Windows, iOS oraz Android, a także w wersji na komputery. Wystarczy pobrać dane, odpowiednio je posegmentować, aby móc stworzyć przejrzysty raport i szybko publikować otrzymane wyniki.

2. Intuicyjny interfejs Power BI ułatwia pracę

Cały proces analizy danych z wykorzystaniem Power BI jest bardzo intuicyjny. Dzięki funkcjonalnościom typu „przeciągnij i upuść”, każda osoba, nawet ta o małej wiedzy technicznej i analitycznej, jest w stanie tworzyć wartościowe zestawienia danych i to w zaawansowanej formie graficznej. Wdrożenie Microsoft Power BI usprawnia więc prace i podnosi efektywność zespołów.

3. Usprawnienie przepływu informacji

Power BI gwarantuje dostęp do niezbędnych danych w czasie rzeczywistym dla wszystkich osób pracujących w danej firmie czy w konkretnym projekcie. Każdy pracownik może dokonywać analizy wyselekcjonowanych danych, które są mu akurat potrzebne, bez konieczności zwracania się z zapytaniem o ich przygotowanie do członków innego zespołu. Poszczególne grupy projektowe mogą wykorzystywać różne widoki danych i korygować je według istotnych dla nich ról i obowiązków.

3. Przeprowadzanie spójnych analiz biznesowych

Power BI to złożony zestaw narzędzi analitycznych, które znajdą zastosowanie praktycznie w każdym dziale Twojej organizacji. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób można uzyskać 360-stopniowy widok danych, a ich zaawansowane formy wizualizacji wspierają analizę.

4. Wsparcie procesu decyzyjnego

Stały dostęp do danych ułatwia podejmowanie decyzji biznesowych – nie tylko na szczeblu zarządu firmy, ale także w działach finansowych, marketingowych, sprzedaży czy logistyki. Microsoft Power BI umożliwia scalanie, dodawanie bądź też usuwanie wybranych danych. W zależności wiec od potrzeb, prowadzonego projektu czy działu, w którym pracujemy, możemy dowolnie zestawiać dane i wyciągać z nich wnioski. Otrzymane w ten sposób informacje zdecydowanie przekładają się na bardziej świadome podejmowanie decyzji biznesowych.

Jeśli masz pytania dotyczące możliwości wdrożenia Microsoft Power BI w Twojej firmie, to napisz do nas. Doskonale znamy możliwości systemu i dostosujemy go indywidualnie do twoich potrzeb.