Jakie korzyści płyną z wdrożenia Power BI w firmie?

Jim Bergeson powiedział kiedyś, że „dane będą mówić, jeśli zechcesz ich wysłuchać”. Analiza i wyciąganie wniosków to bardzo ważne umiejętności biznesowe. Odpowiednie „wsłuchiwanie się” w dane zbierane przez Twoją firmę jest kluczem do poprawy wyników finansowych. Jeśli szukasz narzędzia, które pomoże Ci odpowiednio agregować, segmentować i wyciągać wnioski z danych, to koniecznie poznaj Power BI!

Power BI – kompleksowa analiza danych

Power BI to system oferujący wszechstronny zestaw narzędzi analitycznych, które dostarczają informacji dla całej organizacji ‒ łączy wiele źródeł danych, upraszcza ich przygotowanie, analizę oraz prezentację.

Co Power BI zrobi dla Twojej firmy?

  • Porówna dane pochodzące z różnych źródeł

Mogą one pochodzić ze wszystkich zasobów, jakimi dysponuje Twoja firma. W tym z systemów ERP, systemów finansowo – księgowych, arkuszy kalkulacyjnych Excel, systemów do e-mail marketingu, a także z mediów społecznościowych, danych strumieniowych czy usług dostępnych w chmurze. Dzięki Power BI wszystkie dane będziesz mieć zagregowane w jednym miejscu i tym samym ich odpowiednia segmentacja stanie się o wiele prostsza.

  • Zestawi dane biznesowe 24/7 w jednym panelu

Power BI zapewnia dostęp do wszystkich danych biznesowych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego w wersji na komputery i na urządzenia mobilne. To bardzo ważna zaleta tego systemu, szczególnie dla firm i organizacji, których struktura jest rozproszona. Możliwości te docenią także pracownicy, którzy często odbywają delegacje. Bez względu na strefy czasowe czy urządzenie, z którego pracują, zawsze będą mieć dostęp do niezbędnych danych.

  • Przygotuje interaktywne raporty

Tworzenie przejrzystych raportów, z interesującym układem graficznym, zajmuje w Power BI niewiele czasu i są one dostępne natychmiast dla całej firmy. Tworzenie nowych raportów jest wyjątkowo intuicyjne i dostępne dla każdego z użytkowników biznesowych. Funkcjonalność tę zapewnia kreator „przeciągnij i upuść” oraz możliwość kierowania komend i zapytań w języku naturalnym. Dzięki temu z Power BI mogą z powodzeniem korzystać nawet osoby o średnich i małych umiejętnościach technicznych.

  • Zapewni spójne analizy

Power BI to zestaw narzędzi analitycznych dla każdego działu organizacji, który zapewnia 360-stopniowy widok dla użytkowników biznesowych. Przejrzysta wizualizacja danych ułatwia ich analizę. Wiesz dokładnie co i dlaczego dzieje się w Twojej firmie. Dzięki temu możesz łatwiej podejmować decyzje biznesowe i przewidywać trendy. W wielu przypadkach Power BI ułatwia przewidywanie sytuacji kryzysowych czy określanie niszy rynkowych, które stwarzają możliwości rozwoju dla firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu Power BI w swojej firmie, to zapraszamy do poznania oferty EBIS. Doskonale znamy jego możliwości – przeprowadziliśmy już wiele wdrożeń, zawsze „szytych na miarę” potrzeb i możliwości naszych Klientów.