Czy Power BI jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Microsoft Power BI zyskał znaczną popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym, co system do analizy danych ma do zaoferowania i czy faktycznie jest odpowiedzią na ich potrzeby biznesowe. Nic w tym dziwnego – w dobie spowolnienia gospodarczego, które wywołane zostało pandemią koronawirusa, wiele firm musi dokonać ponownej weryfikacji strategii, a bez danych jest to praktycznie niewykonalne.

Power BI – poznaj bliżej możliwości systemu do analizy danych i raportowania

Power BI to oprogramowanie do analizy biznesowej, które umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie i udostępnianie czytelnych oraz interaktywnych raportów bazujących na posiadanych przez firmę danych. Po utworzeniu raportu można go w prosty sposób przesłać współpracownikom, udostępnić lub zaimportować, korzystając z wbudowanych funkcji witryny. Dzięki Power BI możliwe jest udzielenie odpowiedzi na konkretne pytania biznesowe, ważne z punktu widzenia całej firmy, jak i poszczególnych jej działów. Zaletą systemu Power BI jest także intuicyjny interfejs, który oznacza, że ​​nie musisz być ekspertem w zakresie projektowania baz danych ani programistą, aby utworzyć raport. Funkcjonalność „przeciągnij i upuść” ułatwia tworzenie prostych, ale profesjonalnie wyglądających raportów.

Jakie korzyści Twojej firmie może przynieść wdrożenie systemu Power BI?

  • Lepszy wgląd w kondycję firmy

Power BI to system oferujący wszechstronny zestaw narzędzi analitycznych, które dostarczają informacje dla całej organizacji ‒ łączy wiele źródeł danych, upraszcza ich przygotowanie, analizę i prezentację. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do kluczowych informacji dotyczących poszczególnych działów firmy, jak i możliwość ogólnego spojrzenia na jej sytuację. Dodatkowo w ten sposób możesz szybko zweryfikować postęp realizacji przyjętych celów biznesowych czy porównać wyniki do konkurencji.

  • Podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych dzięki Power BI

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, potrzebuje twardych danych, na podstawie których będzie podejmować decyzje biznesowe. Od tych czynników zależy rozwój firmy, jak i jej rentowność. Im więcej danych poddasz efektywnej analizie, tym większą zyskujesz szansę, że założone cele zostaną zrealizowane, a podjęte decyzje przysłużą się rozwojowi firmy.

  • Łatwiejsze zarządzanie

Mając dostęp praktycznie 24h/7 do danych możesz w łatwy sposób monitorować wszystkie procesy biznesowe zachodzące w firmie. Tworzenie przejrzystych raportów, z interesującym układem graficznym, zajmuje niewiele czasu i są one dostępne natychmiast dla całej firmy. Z tego względu zarządzanie całą organizacją staje się o wiele prostsze i bardziej efektywne.

  • Usprawnienie komunikacji wewnętrznej

Możliwość współdzielenia raportów przez osoby zaangażowane w dany projekt znacznie usprawnia komunikację w zespole oraz w całej organizacji. Power BI pod tym względem jest wręcz niezastąpionym narzędziem, z którego mogą korzystać wszyscy, niezależnie od miejsca i czasu pracy. Ma to szczególnie duże znaczenie dla firm, które działają w różnych lokalizacjach lub gdy większość zespołu pracuje w trybie home office.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem Power BI w swojej firmie, to skontaktuj się z nami. Nasz doświadczony zespół konsultantów przeprowadzi dokładną analizę i zaproponuje rozwiązanie indywidualnie dostosowane do Twoich potrzeb i charakteru prowadzonej działalności.