Dlaczego analiza danych jest niezbędna w czasach kryzysu?
2021-12-21 Z branży BI

Dlaczego analiza danych jest niezbędna w czasach kryzysu?


W trakcie trwania pandemii koronawirusa utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju to marzenie wielu firm. O sukcesie lub porażce przesądzić może umiejętność podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Dzięki postępowi technologicznemu w zakresie przetwarzania danych, komunikacji oraz możliwości analizy dużych zbiorów danych szanse na zdolność do reagowania na zagrożenia znajduje się w punkcie zwrotnym. Narzędzia, takie jak Power BI, zapewniają wgląd w szybko zmieniającą się sytuację i pomagają reagować na zagrożenia. Czy także i Twojej firmie Power BI może przynieść korzyści w czasach kryzysu?

W jaki sposób analiza danych w Microsoft Power BI wspiera firmy w czasie kryzysu?

Czas kryzysu to doskonały okres na wykorzystanie business intelligence do zyskania przewagi konkurencyjnej. Zespoły analityczne doceniają korzyści płynące z analizy danych w kontekście radzenia sobie z rosnącą niepewnością i szybkimi zmianami zachodzącymi w światowej gospodarce. Istnieją trzy główne obszary funkcjonowania firm, dla których gromadzenie, analizowanie i działanie na podstawie danych ma duże znaczenie:

Maksymalizacja przychodów dzięki Power BI

Dzięki analizie danych w Power BI możesz w łatwy sposób identyfikować czynniki zwiększające sprzedaż, a także oceniać potencjał współpracy z danymi klientami czy analizować całe procesy sprzedażowe. W ten sposób zdobędziesz kluczowe informacje na temat tego, które kanały działają efektywnie, a które z nich wymagają usprawnień czy całkowitej eliminacji. Co ważne, każdy pracownik, niezależnie od działu czy specjalizacji, ma stały wgląd w potrzebne mu dane 24h/7 i to niezależnie od miejsca, z którego pracuje. Uzyskane w toku analizy danych wyniki można współdzielić z resztą zespołu, co zdecydowanie ułatwia komunikację nawet podczas pracy z domu.

Zwiększanie wydajności poprzez analizę danych

Analiza danych w Power BI ułatwia także identyfikację słabo działających procesów oraz pomaga określić, gdzie można zmniejszyć wydatki. Wykorzystaj więc analizę danych w swojej firmie, aby skorelować i porównać dotychczasowe działania, wydajniej zarządzać firmą czy wykonywać dokładniejsze analizy finansowe. W czasach kryzysu kwestie te mają bardzo duże znaczenie. Często bowiem konieczna jest szybka relokacja środków, w celu uzyskania lepszych wyników finansowych.

Prognozowanie na podstawie raportów w Power BI

Analiza danych w Power BI daje także szerszy wgląd w sytuację całej organizacji i dzięki temu pozwala spojrzeć na nią w sposób globalny – także w kontekście prognozy trendów podaży i popytu czy śledzenia szybko zmieniających się kluczowych wskaźników. Analiza danych może ustrzec firmę przed zbliżającym się zagrożeniem, a także wskazać dochodowe nisze rynkowe. Trzymając więc przysłowiową „rękę na pulsie”, zyskujemy realne szanse do zwiększenia przewagi konkurencyjnej także w czasie kryzysu.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu Power BI w swoim przedsiębiorstwie, to skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni konsultanci przygotują dla Twojej firmy indywidualną ofertę, która pozwoli uzyskać maksymalnie dużo informacji z posiadanych danych i tym samym wspomóc funkcjonowanie firmy w czasie kryzysu.

Formularz zgłoszenia