Dlaczego warto wdrożyć system Power BI w 2019 roku?

Grudzień skłania do przemyśleń, podsumowań oraz wytyczania celów na nadchodzący, nowy rok. Kwestie te są szczególnie ważne dla przedsiębiorstw, które planują w 2019 roku rozwinąć skrzydła – wejść z ofertą na nowe rynki, poszerzyć asortyment czy zakres usług oraz oczywiście zwiększyć rentowności prowadzonej działalności. Co można zrobić, aby postawione cele stały się w 2019 roku faktami? Warto analizować dane!

BI wczoraj i dziś

Kiedyś posiadanie „surowych danych” oraz przedstawianie ich za pomocą wykresów słupkowych czy kołowych było szczytem możliwości w analizie danych. Wraz z rozwojem nowych technologii, systemów klasy business intelligence oraz sztucznej inteligencji, analiza danych przybrała zupełnie nowy wymiar. Dynamiczna wizualizacja danych w czasie rzeczywistym wyznacza trendy oraz pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych. Kierunek ten bez wątpienia będzie się rozwijać oraz zdobywać coraz szersze grono fanów. Dlaczego?

Współczesne systemy do analizy danych, takie jak Power BI, pozwalają na agregację danych pochodzących z wielu źródeł w jednym miejscu. Dzięki temu cały zespół pracujący nad ich analizą ma stały wgląd w to, co dzieje się w firmie. Dział sprzedaży wie, ile produktów, z jakich kategorii, kiedy i w jakim regionie zostało sprzedanych, dział marketingu jest w stanie oszacować, który kanał promocji sprzyja generowaniu największej ilości leadów, a w tym samym czasie managerowie są w stanie oszacować prognozy dotyczące zysków firmy na następny kwartał. Brzmi ciekawie? Przejdźmy zatem do dalszych rozważań.

Dlaczego także i Twoja firma powinna wdrożyć system Power BI?

  • Podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych

Szklana kula i wróżenie fusów sprawdzają się jedynie podczas zabaw andrzejkowych. Każdy przedsiębiorca potrzebuje twardych danych, na podstawie których może podejmować trafne decyzje biznesowe. Od tego zależy rozwój firmy oraz jej rentowność. Im więcej danych poddasz efektywnej analizie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że założone na 2019 rok cele zostaną zrealizowane. Power BI sprawia, że analiza danych jest intuicyjna i możliwa do wykonania niemal przez każdego pracownika firmy, a nie tylko przez analityka biznesowego.

  • Wzrost zysków

Trafne decyzje biznesowe generują wyższe zyski. Chyba się z tym zgodzisz, prawda? Jeśli na podstawie danych Twój dział sprzedaży wytypuje produkty, na które w najbliższym czasie rynek zgłosi większy popyt, a dział marketingu przygotuje wsparcie w postaci zoptymalizowanej kosztowo kampanii promocyjnej, to sukces jest gwarantowany. Im lepiej przygotujesz się do planowania strategii na najbliższy rok i im lepiej przeanalizujesz dane dotyczące Twojej firmy, tym mniej błędów popełnisz i docelowo osiągniesz większy zysk. System Power BI właśnie takie funkcje spełnia. Wystarczy odpowiednia agregacja danych, ich analiza oraz wizualizacja, aby wyciągnąć wnioski, które przyczynią się do monetyzacji noworocznych celów.

  • Zostaw konkurencję w tyle

Stała analiza danych sprawia, że dokładnie wiesz, w jakiej kondycji znajduje się Twoja firma. O ile na stabilnych rynkach nie musimy obawiać się wielkich wahań koniunktury, o tyle na rynkach dynamicznych, których kondycja zależna jest od wielu czynników, poprawna analiza danych pomaga w odkrywaniu nisz i trendów rynkowych. Taka wiedza daje Ci przewagę nad konkurencją i zdecydowanie zwiększa szanse na zostanie liderem rynku w 2019 roku.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wdrożyć system Power BI w 2019 roku, to chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Napisz na adres info@ebisgroup.pl – nasi konsultanci chętnie pomogą w stworzeniu dedykowanej oferty, idealnej tylko dla Twojej firmy.