Śledź na bieżąco dane na temat koronawirusa – raport Power BI

W ostatnim czasie dominującym tematem w mediach jest koronawirus. Nic w tym dziwnego – liczba chorych na całym świecie wciąż wzrasta. Z racji znacznego zagrożenia epidemiologicznego przygotowaliśmy interaktywny raport w Power BI, który pokazuje aktualną liczbę zakażeń w skali ogólnoświatowej. Uwzględnia on także dane na temat liczby osób, które wyzdrowiały, straciły życie z powodu COVID-19, a także prezentuje ilość osób zaszczepionych.

Interaktywny raport EBIS przygotowany w Microsoft Power BI na temat koronawirusa

W dzisiejszych czasach możemy śmiało stwierdzić, że analiza danych zmienia świat. Nowoczesne systemy, takie jak Microsoft Power BI, umożliwiają szybką i sprawną agregację i segmentację ważnych danych oraz przedstawianie ich w formie czytelnych oraz interaktywnych raportów. Rozwiązania te znajdują także zastosowanie w branży medycznej. Przykładem jest raport na temat koronawirusa, który opracowaliśmy w EBIS.

Interaktywna mapaprezentuje nie tylko miejsca, gdzie wykryto zakażenia COVID-19, ale także przedstawia dane dotyczące liczby zachorowań, zgonów i wyzdrowień. W raporcie publikujemy także dane na temat ilości osób zaszczepionych na COVID-19. Wszystkie informacje przedstawione w raporcie aktualizowane są automatycznie na podstawie danych udostępnianych przez GitHub.

Możliwości raportu Power BI na temat COVID-19

Korzystając z funkcjonalności, jakie oferuje Power BI, zaimplementowaliśmy w raporciemożliwość weryfikacji danych w wersji zbiorczej, jak i w widoku pojedynczych dni. Dzięki temu można dokładnie analizować, jak choroba rozprzestrzenia się w kolejnych państwach i wyczekiwać tendencji spadkowych. Dodatkowo dane mogą być przedstawiane w formie interaktywnej mapy lub wykresów. Co ważne, wszystkie dane są dostępne w jednym miejscu, wraz z procentową analizą skali zachorowań. Każdy więc, kto chce być na bieżąco z najnowszym stanem zakażeń COVID-19 może sprawdzać dane w naszym raporcie.

Koronawirus – co o nim wiemy?

Koronawirus SARS-CoV-2, którego pierwotne źródło zlokalizowane było w Chinach, wywołuje chorobę znaną jako COVID-19. Objęła ona swoim zasięgiem cały świat. Wirus ten przenosi się drogą kropelkową i w ciągu ostatnich dni liczba zachorowań przekroczyła 100 mln przypadków. W lepszym monitorowaniu sytuacji może pomóc analiza danych oraz Power BI.

Zachęcamy do stałego śledzenia informacji na temat koronawirusa oraz udostępniania naszego raportu i osadzania go we własnych mediach – wszystkim zainteresowanym udostępnimy dedykowany kod – wystarczy, że skontaktujecie się z nami za pomocą poniższego formularza: