Jak konsulting BI może pomóc Twojej firmie?
2022-09-27 Z branży BI

Jak konsulting BI może pomóc Twojej firmie?


Znaczny postęp technologiczny, z którym mamy do czynienia w ostatnich latach dał przedsiębiorcom zupełnie nowe możliwości. Wydajność, efektywność operacyjna i kosztowa to tylko kilka korzyści, których doświadczają organizacje zorientowane na technologię. Niewątpliwie Business Intelligence jest jednym z rozwiązań, które wywarło ogromny wpływ na świat biznesu. Decyzje strategiczne opierają się obecnie na rzeczywistych danych, a nie na intuicji, dzięki czemu każdy proces działa zgodnie z planem. Jednak zanim firmy będą mogły wykorzystać możliwości BI, muszą wdrożyć rozwiązanie dostosowane do ich modelu biznesowego i branży. I tu właśnie firma konsultingowa z branży BI okazuje się pomocna.

Dlaczego warto skorzystać z konsultingu usług BI?

Konsulting usług BI przynosi firmom szereg korzyści. W praktyce jednak wiele inicjatyw z zakresu business intelligence kończy się niepowodzeniem. Niska jakość danych, brak specjalistycznej wiedzy z zakresu BI lub niedostosowanie się do potrzeb firmy w zakresie sprawozdawczości to najczęstsze problemy. Doświadczona firma konsultingowa w dziedzinie BI, taka jak EBIS, może sprostać tym wyzwaniom i zapewnić organizacjom sprawne osiąganie nowych poziomów rozwoju. Oto kilka aspektów, w których współpraca z firmą konsultingową BI jest pomocna:

  • stworzenie konkretnego zestawu celów i strategii biznesowej,
  • poprawa jakości danych,
  • usprawnienie dostępu do wszystkich źródeł danych,
  • dostosowanie narzędzi BI do specyficznych wymagań biznesowych danej firmy czy organizacji,
  • sprawne wdrożenie wybranych narzędzi BI, takich jak Power BI,
  • maksymalizacja zwrotu z inwestycji dzięki odpowiednim szkoleniom BI dla użytkowników.

Choć wielu przedsiębiorców jest przekonanych, że mogą wydać zbyt wiele, jeśli zdecydują się na współpracę z firmą konsultingową, w porównaniu do samodzielnego wyboru rozwiązania BI, to  jednak decydując się na współpracę z zespołem konsultantów, otrzymujemy od razu realne wsparcie w postaci bogatego doświadczenia i wiedzy. Dzięki temu, cały proces wdrożenia narzędzi BI, takich jak Microsoft Power BI, przebiega sprawniej, szybciej, wydajniej i taniej.

 

Wsparcie w zakresie konsultingu BI – wybierz doświadczonego partnera

W wielu przypadkach firmy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele danych posiadają i jak cenne są one do momentu nawiązania współpracy z firmą doradczą. Prawdziwa wartość danych odkrywana jest dopiero po zaangażowaniu ekspertów z zakresu Business Intelligence, ponieważ zapewniają oni właściwe zarządzanie danymi i administrację, która jest niezbędna do ich analizy.

Trzeba przy tym pamiętać, że wybór firmy konsultingowej w zakresie rozwiązań BI jest decyzją strategiczną. Z wiarygodnym partnerem można podjąć i pokonać każde wyzwanie, które może się pojawić podczas wdrożenia. Z tego względu warto wybierać doświadczonych partnerów, o stabilnej pozycji rynkowej. Jeśli chcesz wdrożyć system Power Bi czy inne narzędzia klasy BI w swojej firmie, skorzystaj z naszych usług w zakresie konsultingu BI. Lata doświadczenia poparte zrealizowanymi projektami dają Ci gwarancję bezproblemowej obsługi całego procesu.

Formularz zgłoszenia