Szkolenie z Power BI: zanurz się w świat analizy danych

Jeśli jesteś pasjonatem analizy danych i chcesz zdobyć umiejętności, które pozwolą Ci tworzyć zaawansowane raporty i zbierać trafne wnioski biznesowe, to szkolenie Power BI jest właśnie dla Ciebie. Dzięki narzędziu Power BI możesz w pełni wykorzystać potencjał posiadanych danych do podejmowania kluczowych decyzji. Jeśli chcesz wiedzieć, dla kogo dedykowane są tego typu szkolenia i dlaczego warto wziąć w nich udział, zapraszamy do lektury artykułu.

Czym jest Power BI?

Power BI to zaawansowane narzędzie do analizy danych opracowane przez firmę Microsoft. Pozwala ono na łączenie, wizualizację i przekształcanie danych z różnych źródeł w intuicyjny sposób. Dzięki Microsoft Power BI możesz tworzyć interaktywne i atrakcyjne raporty, które pomogą Ci w zrozumieniu trendów i wzorców w danych.

Dlaczego warto zainwestować w szkolenie Microsoft Power BI?

Inwestycja w szkolenie Power BI może okazać się niezwykle wartościowa dla osób i firm dążących do efektywnej analizy danych oraz prezentacji wyników biznesowych. Power BI to potężne narzędzie do analizy i wizualizacji danych, umożliwiające zgłębianie informacji z różnych źródeł w sposób klarowny i przystępny. Szkolenie z Microsoft Power BI pozwala poznać zaawansowane techniki tworzenia interaktywnych dashboardów, raportów oraz modeli danych, co przekłada się na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w firmie oraz umożliwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

W trakcie szkolenia uczestnicy zdobywają umiejętności konstrukcji zaawansowanych kalkulacji, transformacji danych oraz integracji z różnymi źródłami informacji. Dzięki temu mogą tworzyć spersonalizowane raporty, dostosowane do specyficznych potrzeb i celów organizacji. Wiedza na temat Power BI pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnych narzędzi do wizualizacji danych, co z kolei ułatwia zrozumienie trendów, identyfikację wzorców oraz wykrywanie ukrytych informacji.

przewodnik Power BI dot. pracy w programie Power BI Desktop

W obecnych czasach, gdzie dane pełnią kluczową rolę w podejmowaniu decyzji biznesowych, umiejętność skutecznego posługiwania się narzędziami analitycznymi takimi jak Microsoft Power BI staje się niezwykle cenna. Pracownicy wyposażeni w te kompetencje mogą przyczynić się do usprawnienia procesów analitycznych, zoptymalizowania strategii działania oraz zwiększenia konkurencyjności firmy. W rezultacie, inwestycja w szkolenie Power BI może się szybko zwrócić poprzez oszczędność czasu i zasobów, efektywniejszą analizę danych oraz lepsze zrozumienie kondycji przedsiębiorstwa, co ma kluczowe znaczenie w dynamicznym środowisku rynkowym.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu Power BI?

Szkolenia Power BI dedykowane są szerokiemu spektrum osób i profesjonalistów, które pragną w pełni wykorzystać potencjał analizy i wizualizacji danych w swojej codziennej pracy. Przede wszystkim, osoby pracujące w dziale analityki i raportowania, w tym analitycy danych, specjaliści ds. biznesowych oraz kontrolerzy finansowi, zyskują nieocenione korzyści dzięki zdobyciu umiejętności tworzenia zaawansowanych raportów i modeli danych.

Kierownicy i menedżerowie znajdują w szkoleniu z Power BI cenne narzędzie do szybkiego i efektywnego monitorowania kluczowych wskaźników wydajności oraz podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Marketingowcy mogą wykorzystać z kolei Microsoft Power BI do analizy efektywności kampanii, identyfikacji preferencji klientów oraz zrozumienia trendów rynkowych.

Często uczestnikami szkolenia są również eksperci IT oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie danymi, które dzięki nowej wiedzy zyskują możliwość optymalizacji procesów integracji danych, utrzymania spójności informacji oraz wdrażania zaawansowanych mechanizmów zabezpieczających.

Wreszcie, przedsiębiorcy, którzy pragną mieć pełny wgląd w działalność swojej firmy, mogą również skorzystać ze szkoleń z Power BI, aby nauczyć się monitorować wyniki finansowe w czasie rzeczywistym, analizować efektywność działań i podejmować szybkie działania korygujące.

Wnioski są jasne: szkolenie z Microsoft Power BI adresowane jest do każdego, kto chce skutecznie przekształcać dane w wartościowe informacje, zwiększać efektywność działań oraz podejmować lepsze decyzje oparte na solidnych analizach.

Co potrafi Power Query w Dataflows

Czego naruszysz się podczas szkolenia Power BI?

Tworzenie raportów z pomocą Microsoft Power BI

Podczas szkolenia pokazujemy jak rozpocząć podróż po świecie nowoczesnej analityki danych od tworzenia prostego raportu. Wprowadzamy dane, które chcemy analizować, a następnie wykorzystujemy różnorodne wizualizacje dostępne w Power BI. Można stworzyć wykresy kolumnowe, kołowe, mapy cieplne i wiele innych, by zobaczyć swoje dane w nowym świetle.

Filtrowanie i sortowanie danych

Jedną z kluczowych umiejętności w analizie danych jest zdolność do filtrowania i sortowania informacji według określonych kryteriów. Power BI umożliwia tworzenie zaawansowanych filtrów, które pomogą Ci skupić się na istotnych aspektach analizy.

Modelowanie danych w Power BI

W Power BI możesz tworzyć zaawansowane modele danych, które łączą różnorodne źródła informacji. Możesz również tworzyć relacje między tabelami, co umożliwia przeprowadzanie dogłębnych analiz i wyciąganie wniosków.

Tworzenie własnych wzorców i wskaźników

Jednym z najpotężniejszych elementów Power BI jest możliwość tworzenia własnych wzorców i wskaźników. Możesz dostosować narzędzie do konkretnych potrzeb biznesowych, co pozwoli Ci uzyskać jeszcze bardziej precyzyjne analizy.

Analiza trendów i prognozowanie

Dzięki Power BI możesz analizować historyczne dane i przewidywać przyszłe trendy. To umożliwia podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych i dostosowywanie strategii firmy do zmieniających się warunków rynkowych.

Wizualizacja wniosków

Wnioski i analizy to jedno, ale umiejętne przekazanie ich innym osobom to drugie. Power BI pozwala na tworzenie interaktywnych dashboardów, które efektywnie komunikują złożone informacje i pomagają w przekazywaniu wniosków interesariuszom.

Doskonalenie umiejętności

Szkolenie z Microsoft Power BI to początek przygody z analizą danych. Bez wątpienia warto kontynuować naukę, eksplorować bardziej zaawansowane funkcje i narzędzia, by zyskać biegłość w tworzeniu skomplikowanych raportów i analiz. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak zacząć używać Power BI, udział w szkoleniu będzie dobrym krokiem.

Power Pivot w MS Excel

Gdzie szkolić się z Power BI?

Jeśli poszukujesz profesjonalnego szkolenia z Power BI, firma EBIS to solidny partner, na którego warto postawić. Z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu systemu Microsoft w przedsiębiorstwach z różnych branżach, EBIS zyskała reputację niezawodnego dostawcy szkoleń z zakresu Power BI. Posiadając status Microsoft Solutions Partner, firma gwarantuje wysoki poziom wiedzy oraz doskonałe umiejętności przekazywania jej uczestnikom.

Co wyróżnia EBIS spośród innych firm szkoleniowych, to elastyczność i dostosowanie się do potrzeb klienta. Szkolenia mogą być prowadzone online, co umożliwia uczestnictwo zdalnie, lub w wybranym przez klienta miejscu. Dzięki temu uczestnicy nie tylko oszczędzają czas i zasoby związane z dojazdem, ale także mogą uczyć się w komfortowym dla siebie otoczeniu.

Wielką zaletą jest również indywidualne podejście do każdej grupy. Doświadczeni konsultanci EBIS potrafią dostosować zakres szkolenia do poziomu wiedzy uczestników oraz specyfiki ich branży. To oznacza, że uczestnicy otrzymują treści, które są dla nich istotne i przydatne w ich codziennej pracy.

Od lat EBIS to synonim profesjonalizmu, zaangażowania oraz zaawansowanej wiedzy z zakresu Power BI. Dzięki oferowanym usługom szkoleniowym, uczestnicy nie tylko zdobywają solidne kompetencje w obszarze analityki danych i wizualizacji, ale także mogą w pełni wykorzystywać potencjał Power BI w swoim biznesie.

Kurs Power BI desktop oraz online – FAQ

Ile kosztuje kurs Power BI?

Szkolenia Power BI organizowane przez EBIS wyceniane są indywidualnie na podstawie analizy potrzeb grupy kursantów. W celu poznania wyceny, prosimy o kontakt pod adresem: info@ebisgroup.com.

Zwykle w agendzie szkoleniowej pojawiają się takie zagadnienia jak:

  • przygotowanie danych,
  • wizualizacja danych,
  • importowanie i pobieranie danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych,
  • budowa modelu danych i modelowanie danych,
  • analiza danych pochodzących z różnych źródeł – w tym z plików Excel, systemów CRM, baz danych i innych,
  • udostępnianie raportów,
  • tworzenie dashboardów,
  • łączenie Power BI z innymi narzędziami Microsoft,
  • dodawanie zapytań (także w języku naturalnym),
  • przyznawanie dostępów.

obsluga narzedzia na urządzeniach mobilnych z modelem danych i miarami

Ile czasu zajmuje nauka Power BI?

Czas nauki Power BI zależy od wielu czynników, takich jak poziom wstępnej wiedzy związanej z analizą danych i narzędziami Business Intelligence, intensywności nauki oraz docelowych umiejętności, które chcemy osiągnąć. Dla osób już obeznanych w analizie danych lub korzystających z innych narzędzi Business Intelligence, nauka podstawowych funkcji Power BI może zająć od kilku dni do dwóch tygodni.

Jeśli jesteś początkującym, który dopiero zaczyna przygodę z analizą danych, proces ten może być bardziej wymagający i trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od zaangażowania i czasu, jaki możesz poświęcić na naukę.

Warto jednak pamiętać, że nauka Microsoft Power BI to proces ciągły, ponieważ narzędzie to oferuje wiele zaawansowanych funkcji, których opanowanie może wymagać czasu. Po zdobyciu podstawowej wiedzy, ciągle możesz rozwijać swoje umiejętności, zgłębiając bardziej zaawansowane techniki tworzenia interaktywnych raportów, modelowania danych czy integracji z różnymi źródłami danych.

Kluczowe jest też systematyczne poświęcanie czasu na naukę oraz praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w realnych projektach, co przyspieszy proces osiągnięcia pewności w obszarze Business Intelligence i raportowania.

Czy warto uczyć się Power BI?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – zdecydowanie warto uczyć się Power BI. Jest to jedno z najbardziej popularnych narzędzi umożliwiające poznanie zasady wizualizacji danych i analizy biznesowej, wykorzystywane w różnych branżach i dziedzinach. Opanowanie umiejętności korzystania z Power BI może przynieść wiele korzyści.

Po pierwsze, umiejętność efektywnego działania w usłudze Power BI pozwala przekształcać surowe dane w czytelne, interaktywne wizualizacje oraz raporty. Dzięki temu można lepiej zrozumieć i komunikować kluczowe informacje biznesowe w sposób bardziej przekonujący i zwięzły.

Po drugie, Power BI umożliwia szybkie i dokładne analizy danych (lepsze niż w programie Excel), co jest kluczowe dla podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Dzięki tej umiejętności można identyfikować trendy, wzorce oraz potencjalne obszary do optymalizacji w swojej firmie.

Po trzecie, umiejętność obsługi Power BI czyni Cię bardziej wartościowym pracownikiem na rynku pracy. W miarę jak technologia ta jest coraz szerzej stosowana, osoby posiadające umiejętności w zakresie Power BI stają się coraz bardziej poszukiwane przez pracodawców, zwłaszcza w dziedzinach związanych z analityką danych i raportowaniem. Usługa Power BI otwiera więc drzwi do kariery wszędzie tam, gdzie wizualizacja danych jest kluczowa. Bez względu na branżę, zdolność przekształcania danych w użyteczne informacje pozytywnie wpływa na perspektywy zawodowe.