Chat GPT w Power BI

Chat GPT to prawdziwa rewolucja. Od lat korzystamy z automatyzacji i sztucznej inteligencji w wielu branżach, ale to właśnie Chat Open AI na kilka miesięcy bezdyskusyjnie skradł show w mediach i biznesie. Jest wykorzystywany w wielu dziedzinach życia i pracy, dlaczego więc nie użyć go w analityce? Sprawdź, jak wykorzystuje się Chat GPT w usłudze Power BI.

Na czym polega rewolucyjność Chatu GPT?

Chat GPT od Open AI to model językowy oparty na uczeniu maszynowym wykorzystujący miliardy połączeń neuronowych oraz wyuczone zasoby leksykalne.

Forma czatu pozwala na korzystanie z niego poprzez wymianę wiadomości. Najprościej rzecz ujmując, wysyłasz do niego zapytanie (tzw. prompt), a sztuczna inteligencja generuje dla Ciebie odpowiedź.

Możesz skorzystać z funkcjonalności Chatu za pomocą aplikacji, platformy API Open AI bądź dzięki zainstalowaniu programu na swoim komputerze.

Jest prosty w obsłudze, udziela wyjątkowo trafnych odpowiedzi i dlatego wykorzystuje się go do przyspieszenia wielu procesów.

Program stworzy dla Ciebie np.:

 • artykuł,
 • konspekt pracy pisemnej,
 • napisze kod html,
 • przeprowadzi z Tobą symulację rozmowy rekrutacyjnej,
 • poda synonimy danego wyrazu,
 • a także wykona wiele innych zadań, o które go poprosisz.

Po prostu przyspieszy Twoją pracę, wyręczy Cię w wielu działaniach i poprawi Twoją efektywność. Jeśli utkniesz w jakimś zadaniu, nie wiedząc, jak je kontynuować, zapytanie skierowane do Chatu GPT często rozwiewa wątpliwości i wskazuje, w jakim kierunku warto iść.
Pamiętaj jednak, że Chat GPT nie jest nieomylnym narzędziem.

Chat GPT wesprze Twoją pracę z Power BI

Microsoft Power BI ma podobne zadanie w zakresie analizy biznesowej. Oferuje rozwiązania mające na celu usprawnienie codziennych prac nad projektami.

Umożliwia m.in.:

 • Gromadzenie danych z różnych źródeł,
 • Opracowywanie danych,
 • Wizualizowanie interaktywnych raportów,
 • Udostępnianie analiz współpracownikom.

Power BI zintegrowane z Chatem GPT to przeniesienie wyjątkowych możliwości obu narzędzi na jeszcze wyższy poziom.

Jak Chat GPT pomaga w pracy nad danymi?

Dlaczego połączenie zalet tych usług pozytywnie wpływa na pracę analityczną?

Chat GPT zintegrowany z usługą Microsoft Power BI umożliwia:

 • Szybsze przeliczanie dużych zasobów informacji,
 • Odpowiada na zapytania, dzięki czemu nie musisz szukać rozwiązań,
 • Przyspiesza wykonywanie zadań, które do tej pory wymagały większego zaangażowania.

Aby skorzystać z dobrodziejstw tych dwóch narzędzi, niezbędna jest ich integracja.

Wdrożenie Chatu GPT do pracy w środowisku Power BI

Integracja Chatu GPT w środowisku Power BI wymaga znajomości zagadnień technicznych. Do pracy z Chatem potrzebujesz klucza do API Open AI, a także stworzenia niestandardowej wizualizacji w Microsoft Power BI.

Jeśli nie masz wiedzy na temat podstaw programowania, zwróć się o pomoc do specjalisty, który zajmie się połączeniem ze sobą tych narzędzi.

Połączenie Chatu GPT ze środowiskiem Power BI i wykorzystanie Open AI API do wydawania poleceń robotowi Chatu umożliwia użytkownikom szybszą pracę.

Możecie wydawać robotowi polecenia, a on dzięki dużej mocy obliczeniowej szybciej i sprawniej niż człowiek dokona sprawdzenia danego zagadnienia.
Jeśli szukasz sposobów na efektywniejsze wykonywanie codziennych zadań analitycznych i chcesz usprawnić pracę zespołu, rozważ integrację Power BI Microsoft z Chatem GPT Open AI.