W jaki sposób dane ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych?
2021-12-07 Microsoft Power BI

W jaki sposób dane ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych?


Możliwość dyktowania tempa i kierunków rozwoju w branży to jedne z najważniejszych czynników dla każdego przedsiębiorstwa, które chce otrzymać tytuł lidera w niezmiernie konkurencyjnym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że przyszłość stawia wyzwania, które wymagają rozwiązania w teraźniejszości. Każda decyzja podjęta dzisiaj ma znaczący wpływ na przyszłość danej organizacji. Z kolei tempo, w jakim firma reaguje na wyzwania w teraźniejszości i przyszłości, decyduje o jej powodzeniu. Jakie rozwiązania warto wdrożyć, aby Twoja firma odniosła sukces rynkowy?

Analizuj dane z Microsoft Power BI

Gromadzenie danych oraz ich odpowiednia analiza to jedne z największych wyzwań, przed jakimi stają obecnie firmy. Choć ilość napływających informacji jest ogromna i dotyczy każdego działu organizacji, to jednak w praktyce okazuje się, że odpowiednie ich posegregowanie i wykorzystanie do dalszego rozwoju firmy bywa trudne.

Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne systemy do analizy danych, takie jak Microsoft Power BI, które ułatwiają odpowiednią agregację danych oraz przedstawianie ich w formie interaktywnych raportów, dostępnych dla całej organizacji. W ten sposób opracowane dane skutecznie wspierają rozwój organizacji.

Jakie dodatkowe korzyści przynosi firmom prawidłowa analiza danych?

  • Identyfikacja szans i zagrożeń

Analiza danych pozwala z łatwością zauważyć powstające wokół danej firmy nowe możliwości, jak i potencjalne zagrożenia. Dzięki tej wiedzy jesteś w stanie zidentyfikować i wyeliminować zagrożenia, zanim się pojawią. Masz także większą szansę na odnalezienie niszy rynkowej.

  • Zrozumienie potrzeb klientów

Z danych, które agreguje Twoja firma, możesz także wyciągnąć wiele cennych informacji dotyczących potrzeb klientów. Ma to szczególnie duże znaczenie dla firm, które zmagają się z problemem sezonowości oraz tych, które chcą dostosowywać swój asortyment do panujących aktualnie trendów rynkowych. Co więcej, dane te wykorzystasz także do budowania efektywnych kampanii promocyjnych.

  • Poprawa wyników sprzedażowych

Nowoczesne strategie sprzedaży wymagają od firm bardzo szerokiego spojrzenia – nie tylko na ich wewnętrzną strukturę i możliwości, ale także na otoczenie. Zbieranie dokładnych i wiarygodnych danych pozwala na lepsze zarządzanie całym procesem sprzedaży. Przykładowo, raporty wygenerowane w systemie Power BI są dostępne dla wszystkich pracowników firmy, niezależnie od miejsca, z którego pracują. Handlowcy mają więc dostęp do aktualnych wyników sprzedażowych, dział marketingu może analizować skuteczność kampanii promocyjnych, a managerowie w tym samym czasie otrzymają dostęp do danych, które wspomogą ich negocjacje handlowe.

  • Efektywna komunikacja wewnętrzna

Nowoczesne systemy do analizy danych, takie jak Power BI, zapewniają dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania zdecydowanie usprawniają proces komunikacji pomiędzy pracownikami oraz skracają czas niezbędny do podjęcia decyzji.

  • Trafne decyzje biznesowe

Podejmowanie decyzji to jedno z najważniejszych zadań każdej organizacji. Jeśli opierają się one na danych, to ryzyko pomyłki czy obrania nieodpowiedniego kierunku rozwoju, jest praktycznie wyeliminowane. Co więcej, analizując dane, dokładnie wiemy, które z przyjętych celów biznesowych jesteśmy w stanie zrealizować, a które należy poddać weryfikacji. Bieżące czuwanie nad kondycją firmy jednocześnie zwiększa szansę na to, że założony plan rozwoju zostanie w 100% wykonany.

Czy warto zatem wykorzystywać dane do podejmowania decyzji biznesowych? Zdecydowanie tak! Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu Power BI w swojej firmie, to zapraszamy do kontaktu!

Formularz zgłoszenia