Nowoczesne raporty BI – poznaj moc Microsoft Power BI
2024-04-08 Z branży BI

Nowoczesne raporty BI – poznaj moc Microsoft Power BI


Prowadzenie biznesu w świecie danych nie jest zadaniem prostym. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne systemy do analizy i wizualizacji danych, takie jak Microsoft Power BI, które nie tylko pozwalają na łatwą agregację i segmentację danych, ale także tworzenie przejrzystych wykresów i raportów. Jak te nowoczesne systemy do raportowania mogą wesprzeć Twoją działalność biznesową?

Tworzenie raportów w Microsoft Power BI

Z pomocą Microsoft Power BI możliwe jest tworzenie raportów na podstawie udostępnionego zestawu danych. Co ważne, stworzone w ten sposób wizualizacje nie są statyczne i mogą być aktualizowane, gdy dane bazowe ulegną zmianie. Dzięki temu użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z wizualizacjami i filtrami, analizując dane w celu uzyskania szczegółowych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Zakres czynności, które można wykonać za pomocą przygotowanego w Microsoft Power BI raportu, zależy od roli i przypisanych uprawnień. Podnosi to znacznie poziom bezpieczeństwa podczas pracy i chroni dane przed niekontrolowanym dostępem osób postronnych. Poza tym, tworząc raporty w Power BI, możemy udostępnić wyniki pracy w postaci raportu innym pracownikom czy partnerom biznesowym przez przeglądarkę internetową czy urządzenia mobilne.

Korzyści płynące z użytkowania Microsoft Power BI

  • Łatwość użytkowania

System Power BI ma także wiele innych zalet. Wśród nich należy wymienić intuicyjny interfejs, który działa płynnie dzięki funkcjonalności „przeciągnij i upuść”. Użytkownicy doceniają tworzenie raportów w Power BI także za możliwość generowania zapytań w języku naturalnym. Co ważne, W porównaniu do zwykłych arkuszy kalkulacyjnych, Microsoft Power BI ma znacznie lepsze możliwości kompresji danych. Dzięki temu możesz otwierać i analizować ogromne ilości informacji, z którymi Excel raczej miałby problem.

  • Lepszy wgląd w dane

Nowoczesne raporty BI tworzone z pomocą Power BI pozwalają na agregację danych pochodzących z wielu źródeł. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp do danych, które poprzez kilka kliknięć możemy zamienić w cenne informacje biznesowe. Te z kolei są niezbędne do podejmowania trafnych decyzji oraz stabilnego rozwoju firmy.

  • Solidne narzędzie od Microsoft

SSAS to narzędzie zbudowane w celu zarządzania hurtowniami danych. Jego autorem jest także Microsoft, co pokazuje, że firma założona przez Billa Gatesa ma doświadczenie w tematyce analizy danych. Samo natomiast Power BI powstało na bazie doświadczeń ekspertów od SSAS, co jest gwarancją jakości owego produktu.

Twórz nowoczesne raporty z pomocą Power BI

Microsoft Power BI to narzędzie, które przenosi analitykę biznesową na wyższy poziom. Po zapoznaniu się z jego funkcjonalnościami nie trzeba być już zdanym na pracowników IT, którzy zajmują się gromadzeniem, transformacją i analizą danych. Dzięki różnorodnym wbudowanym funkcjom oraz możliwości wizualizacji danych użytkownik biznesowy może wykonać większość z tych zadań samodzielnie i stworzyć interaktywne raporty.

Formularz zgłoszenia