Microsoft Power BI - od danych po cenne informacje biznesowe
2021-06-29 Z branży BI

Microsoft Power BI - od danych po cenne informacje biznesowe


Kilobajty, megabajty, gigabajty, a może terabajty? Jak myślisz, w jakich jednostkach mierzona jest ilość danych, które produkujemy codziennie? Według danych opublikowanych przez Forbes ich ilość wynosi 2,5 tryliona bajtów na dobę. To jeszcze nie koniec. Tempo przyrasta proporcjonalnie do rozwoju IoT (Internet of Things). Jak zamienić te dane w cenne informacje biznesowe? Tu z pomocą przychodzą systemy do analizy danych, takie jak Power BI!

Dlaczego analiza danych jest tak ważna?

Gromadzenie i poprawna analiza napływających do firmy danych to jedno z największych wyzwań, przed którym stają współcześni przedsiębiorcy. Sam fakt posiadania danych niestety nie wnosi wartości. Dopiero ich odpowiednia analiza i zamiana w informacje biznesowe stają się cenne dla przedsiębiorstwa i pomagają wytyczać kierunki rozwoju.

Odpowiednio przetworzone dane pomagają:

  • mieć stały wgląd w kondycję całej firmy,
  • czuwać nad realizacją przyjętych celów krótko i długoterminowych,
  • identyfikować szanse i zagrożenia płynące z rynku,
  • lepiej definiować potrzeby klientów,
  • poprawiać wyniki finansowe firmy.

Jak Power BI wspiera zamianę danych w informacje biznesowe?

Microsoft Power BI to cały zestaw narzędzi analitycznych, które dostarczają informacji dla całej organizacji. Łączą różne źródła danych, upraszczają ich przygotowanie i analizę.

Co Power BI może zrobić dla Twojej firmy?

- Porówna dane pochodzące z różnych źródeł

Mogą one pochodzić z arkuszy kalkulacyjnych Excel, systemów ERP oraz CRM, systemów do e-mail marketingu, z mediów społecznościowych, danych strumieniowych, usług dostępnych w chmurze i innych. Dla Power BI nie ma rzeczy niemożliwych. Agregacja danych przebiega szybko i sprawnie. Dzięki temu wszystkie dane firmowe mamy w jednym miejscu.

- Zaprezentuje dane na jednym pulpicie nawigacyjnym

Power BI umożliwia łatwy wgląd w dane oraz możliwość indywidualnego dostosowania ich widoku. Co ważne, są one dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach przenośnych.

- Przygotować interaktywne raporty

W Power BI tworzenie przejrzystych raportów o ciekawej szacie graficznej zajmuje niewiele czasu. Są one natychmiast dostępne dla całej firmy. To bardzo ułatwia pracę poszczególnych działów firmy i zapewnia stały wgląd w kondycję przedsiębiorstwa.

- Zapewni stały dostęp do Twoich danych

Śledzenie wyników na żywo i możliwość sortowania ich od „ogólnych do szczegółowych” sprawiają, że podejmowanie decyzji przebiega sprawniej. Dane są dostępne niezależnie od czasu i miejsca, z którego pracujemy. Ma to bardzo duże znaczenie szczególnie dla kadry zarządzającej, która często odbywa podróże służbowe czy dla przedstawicieli handlowych.

To oczywiście nie wszystkie zalety Power BI. Do listy warto dodać intuicyjny interfejs działający na zasadzie „przeciągnij i upuść” czy możliwość całkowitej adaptacji systemu do potrzeb danej organizacji.

Jeśli jesteście zainteresowani wdrożeniem Power BI w swojej firmie, to chętnie Wam w tym pomożemy. Doskonale znamy możliwości Power BI od pierwszych wersji systemu. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Napisz:

Formularz zgłoszenia