Jak wizualizować dane? Poznaj możliwości Power BI

Dziś każda firma codziennie generuje wiele milionów danych. Dotyczą one sprzedaży, finansów, marketingu i reklamy, zarządu. Ich poprawna analiza to klucz do wyprzedzenia konkurencji i nadania biznesowi kierunku, opartego na solidnych filarach, jakimi są informacje. Niestety w praktyce nie jest to zadanie proste. Cześć danych zostaje niewykorzystana lub jest dostępna tylko dla poszczególnych działów organizacji. Na szczęście z pomocą przychodzi Microsoft Power BI, czyli narzędzie do analizy danych, które zdecydowanie ułatwia ich analizę, wizualizację oraz udostępnianie wszystkim pracownikom firmy.

Co warto wiedzieć o Microsoft Power BI?

System Power BI umożliwia szybkie i proste połączenie danych pochodzących z wielu źródeł. Dzięki wdrożonej funkcjonalności typu „przeciągnij i upuść” z obsługą tego narzędzia poradzi sobie każda osoba, nawet z małą wiedzą techniczną i analityczną. Co ważne, Power BI jest dostępny w wersji na urządzenia mobilne i na komputery. Zapewnia to użytkownikom stały dostęp do danych, niezależnie od miejsca, w którym pracują. Tak przygotowane, interaktywne raporty są dostępne dla całego zespołu, co zdecydowanie ułatwia ocenę stanu kondycji przedsiębiorstwa oraz gwarantuje bardziej racjonalne podejmowanie decyzji.

Jakie możliwości wizualizacji danych oferuje Power BI?

Dostępne w Power BI formy wizualnej prezentacji danych zaskakują formą i różnorodnością. Mogą one przybrać standardową formę, znaną z Excela, jak i o wiele bardziej zaawansowaną. Wykresy kołowe, mapy drzew, skumulowane wykresy warstwowe, mapy z oznaczeniem lokalizacji i wiele innych. Dzięki nim

przygotujesz raport dotyczący wielkości sprzedaży w poprzednim miesiącu, raport o zapotrzebowaniu produktowym w danym regionie, a także wskażesz, które kanały promocji Twojej marki są najskuteczniejsze. Możliwości, jakie oferuje Power BI, są praktycznie nieograniczone.

Trzeba pamiętać, że kluczowe znaczenie mają tutaj poprawna agregacja danych oraz cel wykonywanej analizy. Efektem prac z system Power BI jest otrzymanie informacji, które wspierać będą Twoją firmę w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Jeśli każdy krok analizy będzie przemyślany, to z całą pewnością tak pozyskane dane staną się źródłem sukcesu dla Twojej firmy.

Dlaczego warto wykorzystać system Microsoft Power BI do wizualizacji danych?

System Power BI zapewnia stały dostęp do danych i raportów wszystkim pracownikom – zarówno w biurze, jak i w delegacji. Co ważne, raporty te mają interaktywną formę i można je w łatwy sposób udostępniać. Służą do tego pulpity nawigacyjne. Takie rozwiązanie daje możliwość śledzenia skuteczności prowadzonych działań promocyjnych czy sprzedażowych w czasie rzeczywistym, managerom daje wgląd w stan realizacji projektów oraz ułatwia podejmowanie decyzji strategicznych.

Jeśli chcesz nauczyć się wizualizować dane w łatwy i przejrzysty sposób, to skontaktuj się z nami! Doskonale znamy system Power BI, a świadczony przez nas consulting rozwiązań BI przynosi naszym Klientom bardzo dobre efekty!