Jak wdrożyć Power BI?
2020-06-30 Z branży BI

Jak wdrożyć Power BI?


Popularność narzędzi klasy Business Intelligence nieustannie rośnie. Coraz więcej firm z różnych branż sięga po nowoczesne systemy analityczne, by lepiej wykorzystywać gromadzone dane. Jakie możliwości daje Power BI od Microsoft? Kiedy i jak wdrożyć Power BI? O tym w artykule!

System Microsoft Power BI – jak jest zbudowany?

Na architekturę systemu Microsoft BI składają się:

  • aplikacja desktopowa (Power BI Desktop) – służąca do przetwarzania danych, budowy raportów i ich prezentacji. To najbardziej rozbudowana wersja programu.
  • aplikacja chmurowa (Power BI Service) –  umożliwiająca budowę raportów i ich udostępnianie pomiędzy użytkownikami. Jest to wersja programu dostępna w chmurze, która pozwala na zaciąganie danych i pracę na nich bez potrzeby instalacji oprogramowania.
  • aplikacja mobilna (Power BI App / Mobile) – pozwalająca na wygodne przeglądanie raportów i interakcję z nimi w dowolnym miejscu i czasie. Jest to wersja programu przeznaczona na telefony i tablety.

Power BI – jakie są jego zastosowania?

Power BI to oprogramowanie do analizy biznesowej, umożliwiające użytkownikom sprawne tworzenie i udostępnianie interaktywnych raportów bazujących na firmowych danych. Gotowy raport może być w prosty sposobów udostępniony wszystkim lub wybranym członkom zespołu. Zaletą systemu jest także jego intuicyjny interfejs oraz funkcjonalność „przeciągnij i upuść”, która ułatwia tworzenie prostych, ale profesjonalnie wyglądających raportów.

Power BI to kompletny zestaw narzędzi analitycznych, które wspierają funkcjonowanie firm i organizacji z różnych branż – od handlu, przez zakłady produkcyjne, po służbę zdrowia. Z produktu Microsoft korzystają takie globalne przedsiębiorstwa, jak choćby HP, Adobe, Pepsi czy Toshiba.

 

Kiedy warto wdrożyć systemy klasy Business Intelligence?

Systemy klasy Business Intelligence, w tym Power BI, stanowią odpowiedź na potrzeby firm, których nadrzędnym celem jest rozwój i umacnianie pozycji na rynku. W ich przypadku, narzędzia analityczne będą nieocenionym wsparciem w realizacji przyjętej strategii.

Wdrożenie Power BI zalecane jest zwłaszcza tym organizacjom, w których mimo gromadzenia danych, nie dochodzi do wyciągania z nich konkretnych wniosków. Oprogramowanie pomoże im dostrzec korelacje między informacjami i wykorzystać je w planowaniu działań biznesowych.

Warto pamiętać o ograniczonych możliwościach wciąż powszechnie stosowanego Excela. Przy dużych, pochodzących z różnych źródeł danych, ich analiza i raportowanie pochłania wiele czasu i jest obarczone ryzykiem błędów. Lepszym wyborem są w tym przypadku nowoczesne narzędzia Business Intelligence, dla których analiza tego typu danych, do tego w czasie rzeczywistym, nie stanowi najmniejszego problemu. Co nie bez znaczenia, Power BI umożliwia efektywne tworzenie atrakcyjnych wizualizacji danych i raportów.

 

Wdrożenie Microsoft Power BI – rozwiązania szyte na miarę

Planujesz wdrożenie Power BI w swojej firmie? Nowoczesne narzędzia analityczne to ogromne udogodnienie dla firm chcących sprawnie zarządzać własnymi danymi. By jednak spełniały swoje zadania, muszą być idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań danej organizacji. W EBIS wdrażamy produkty Microsoft BI w oparciu o indywidualną, przygotowaną dla danego klienta ofertę.

Formularz zgłoszenia