Warsztaty Dashboard in a Day – Power BI w praktyce
2020-02-21 Wydarzenia

Warsztaty Dashboard in a Day – Power BI w praktyce


Kolejna edycja warsztatów „Dashboard in a Day”, które organizujemy cyklicznie razem z naszym partnerem, firmą Microsoft, odbyła się 20 lutego w Krakowie. Tym razem w spotkaniu wzięło udział blisko trzydziestu przedstawicieli różnych firm, którzy przez cały dzień zgłębiali tajniki analizy danych.

Power BI – nowoczesny system do analizy danych

Tak duże zainteresowanie Power BI oraz możliwościami, jakie oferuje współczesnym przedsiębiorcom business intelligence, niezmiernie nas cieszy. To jasny sygnał, że firmy poważnie podchodzą do biznesu i są otwarte na wdrożenia nowoczesnych technologii.

Już dziś analiza danych odgrywa niezmiernie ważną rolę we współczesnym świecie i jak wskazują analizy, nic tego trendu na razie nie zahamuje. Tym bardziej wiedza na temat potencjału danych oraz tego, w jaki sposób można je wykorzystać w swojej codziennej pracy, nabiera realnego znaczenia.

Warsztaty DIAD, czyli moc skondensowanej wiedzy na temat Power BI

Warsztaty DIAD, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Krakowie także i tym razem miały bardzo praktyczny charakter. Doświadczenie, które zdobyliśmy w poprzednich edycjach eventu, potwierdziło nam, że praca na własnych danych to najlepszy sposób na zrozumienie możliwości, jakie oferuje Power BI.

Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu podstawowych funkcji systemu rozpoczęła się część praktyczna warsztatów. Każda z osób, która brała udział w spotkaniu, przeprowadzała własną analizę, według indywidualnych potrzeb oraz w odniesieniu do branży, w której aktualnie pracuje.

Poprzednie edycje warsztatów dowiodły, że taka właśnie forma ich organizacji przynosi uczestnikom maksimum korzyści. Nad całym procesem analizy danych i poznawania systemu Power BI czuwali oczywiście nasi doświadczeni konsultanci. Dzięki temu proces nauki przebiegał płynnie i był dostosowany do możliwości całej grupy.

Uczestnicy warsztatów DIAD nauczyli się, jak należy poprawnie importować i agregować dane. Poznali także zasady określania reguł biznesowych oraz KPI. Tworzyli również interaktywne raporty oraz pulpity nawigacyjne, a także udostępniali stworzone analizy innym członkom swoich zespołów.

Warsztaty Dashboard in a Day w Rzeszowie

Pozytywne opinie, które słyszeliśmy w trakcie trwania warsztatów, jak i po ich zakończeniu, są dla nas jasnym sygnałem, że popyt na tego typu szkolenia rośnie. Mamy nadzieję, że inicjatywa podjęta przez EBIS we współpracy z partnerem, firmą Microsoft, zwiększy świadomość firm i organizacji w zakresie możliwości, jakie oferuje analiza danych za pomocą narzędzi klasy business intelligence.

Kierujemy po raz kolejny serdeczne podziękowania do naszego partnera, firmy Microsoft, za pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom, za aktywny udział, zaangażowanie, poświęcony czas i merytoryczne dyskusje.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów Dashboard in a Day, które odbędą się w marcu w Rzeszowie. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Rejestracji można dokonać TUTAJ.