Relacja z warsztatów Dashboard in a Day
2019-10-24 Wydarzenia

Relacja z warsztatów Dashboard in a Day


Dokładnie tydzień temu odbyły się warsztaty „Dashboard in a Day”, które zorganizowaliśmy w Krakowie razem z naszym partnerem, firmą Microsoft. Tak jak i poprzednie edycje, tak i ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. W warsztatach wzięło udział wielu przedstawicieli firm, zainteresowanych tematem analizy danych.

Power BI – skuteczna analiza danych

Szkolenie "Dashboard in a Day" miało typowo warsztatowy charakter. Po krótkim, teoretycznym wstępie uczestnicy rozpoczęli prace z systemem Power BI. Poprzednie edycje utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to najlepsza forma poznania możliwości tego narzędzia. Z relacji uczestników bieżącej edycji wynika dokładnie to samo. Każda z osób pracowała na własnych danych oraz przeprowadzała ich analizę według indywidualnych potrzeb, jak i w odniesieniu do sektora, w którym na co dzień pracuje.


Nasi doświadczeni konsultanci wspierali podczas warsztatów uczestników fachową wiedzą oraz wskazywali rozwiązania, z których warto korzystać podczas każdego etapu procesu analizy danych. Uczestnicy szkolenia nauczyli się, jak poprawnie importować i agregować dane. Zdobyli także wiedzę z zakresu ustalania reguł biznesowych oraz kluczowych KPI. Samodzielnie stworzyli także interaktywne raporty oraz pulpity nawigacyjne i udostępniali je innym członkom swoich zespołów.


Dziękujemy naszemu partnerowi, firmie Microsoft, za pomoc w organizacji warsztatów oraz wszystkim uczestnikom, za aktywny i bardzo kreatywny udział! Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli podczas warsztatów, pomoże im w codziennej pracy oraz ułatwi analizę danych. Pozytywne opinie, które usłyszeliśmy od uczestników po szkoleniu, motywują nas do organizacji kolejnej edycji warsztatów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco!