Power BI w praktyce – kolejna edycja warsztatów Dashboard in a Day już za nami!
2020-08-19 Wydarzenia

Power BI w praktyce – kolejna edycja warsztatów Dashboard in a Day już za nami!


18 sierpnia 2020 roku odbyła się kolejna edycja warsztatów Dashboard in a Day, które zorganizowaliśmy razem z naszym partnerem, firmą Microsoft. Tym razem wszystkich miłośników analizy danych zaprosiliśmy do uczestnictwa w szkoleniu online. W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu przedstawicieli firm z różnych branż, którzy przez cały dzień zgłębiali tajniki analizy danych.

Dashboard in a Day – relacja z warsztatów online

Szkolenie z Power BI i analizy danych, które organizujemy cyklicznie z naszym partnerem, firmą Microsoft, cieszy się od samego początku dużą popularnością. Z racji trwającej pandemii koronawirusa zdecydowaliśmy się zorganizować je tym razem w wersji online.

Uczestnicy, jak w przypadku tradycyjnych szkoleń DIAD, pracowali samodzielnie na wcześniej opracowanych danych, zgodnie ze skryptem Microsoft. Każdy z nich mówiąc dokładniej wykonywał szereg praktycznych ćwiczeń, które nakierowane były na pokazanie możliwości, jakie oferuje system Power BI.

Zdobyte przy poprzednich edycjach eventu doświadczenie, utwierdziło nas w przekonaniu, że praca na realnych przykładach to najlepszy sposób na zrozumienie możliwości, jakie oferuje Power BI. Każdy z uczestników szkolenia przeprowadził więc analizę według opracowanego scenariusza, a nasi doświadczeni konsultanci stale czuwali nad tym, aby cały proces nauki obsługi systemu Power BI przebiegał płynnie oraz zgodnie z możliwościami całej grupy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak należy importować i agregować dane, określali reguły biznesowe oraz KPI. Tworzyli również interaktywne raporty oraz pulpity nawigacyjne, a także udostępniali stworzone analizy innym członkom swoich zespołów.

- Poprzednie edycje szkolenia Dashboard in a Day cieszyły się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy na ich temat wiele pozytywnych opinii, co zachęciło nas, aby w czasie trwającej wciąż pandemii zorganizować warsztaty online. Wierzymy, że inicjatywa podjęta przez EBIS i Microsoft zwiększy świadomość przedsiębiorców w zakresie analizy danych i pokaże im, jak z pomocą współczesnych narzędzi klasy business intelligence, takich jak Power BI, można zamieniać dane w cenne informacje biznesowe – wyjaśnia Mateusz Bazan, CEO EBIS.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywny udział. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas szkolenia wiedza przyda Wam się w codziennej pracy i podniesie efektywność wykonywanych analiz. Pragniemy podziękować również naszemu partnerowi, firmie Microsoft, za pomoc w organizacji wydarzenia!