GITEX Technology Week 2021 – podsumowanie wydarzenia
2021-10-29 Wydarzenia

GITEX Technology Week 2021 – podsumowanie wydarzenia


W dniach 17-22 października 2021 roku odbyły się w Dubaju największe na świecie targi technologiczne - GITEX Technology Week. Jak co roku zgromadziły one liderów świata biznesu i nowych technologii, mocno zaangażowanych w rozwój, a także podmioty rządowe. Także i EBIS miał przyjemność uczestniczenia w tym międzynarodowym wydarzeniu.

GITEX Technology Week 2021

W 41. edycji wydarzenia wzięło udział ponad 3 500 wystawców z ponad 140 krajów. Targi zgromadziły innowatorów w dziedzinie sztucznej inteligencji, 5G, chmury, cyberbezpieczeństwa, blockchain, fintech i innych. Tematy te były eksplorowane w ramach sześciu wydarzeń - Gitex Global, Ai Everything, Gitex Future Stars, the Future Blockchain Summit, Fintech Surge i Marketing Mania - które łączyły się, aby zaprezentować sektor technologiczny w jak najszerszej perspektywie.

H.H. Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent ZEA i władca Dubaju, tak opisuje to wydarzenie: „GITEX reprezentuje nasze narodowe aspiracje w zakresie gospodarki przyszłości. Reprezentuje on również Zjednoczone Emiraty Arabskie w zbliżaniu Wschodu i Zachodu świata w celu sformułowania ich przyszłych aspiracji w zakresie technologii”.

Licznie zgromadzeni przedstawiciele firm z różnych branż, organizacji rządowych i start-upów potwierdzili kolejny raz, że GITEX nadal identyfikuje i wytycza najgorętsze światowe trendy w branży technologicznej. W ciągu pięciu dni konferencji na scenie wystąpiło wielu prelegentów, dostarczając merytorycznych treści, był to także czas spotkań oraz rozmów na temat przyszłości sektora analizy danych i Power BI.

Wśród osób odwiedzających nasze stanowisko znaleźli się zarówno przedstawiciele firm, jak i lokalnych samorządów ‒ szczególnie z rejonu ZEA. Nie zabrakło też przedstawicieli państw europejskich, amerykańskich czy azjatyckich. Udział w GITEX 2021 to dla EBIS niezwykle cenne doświadczenie. Oferowane przez nas rozwiązania w zakresie analizy danych i Power BI spotkały się z bardzo dużym uznaniem oraz zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że także i w kolejnym roku uda nam się odwiedzić Dubaj i nawiązać kolejne relacje biznesowe.