Dashboard in a Day – kolejna edycja warsztatów z Power BI już za nami
2019-06-19 Wydarzenia

Dashboard in a Day – kolejna edycja warsztatów z Power BI już za nami


18 czerwca 2019 roku odbyły się warsztaty „Dashboard in a Day”, które zorganizowaliśmy razem z naszym partnerem, firmą Microsoft. Tak jak i poprzednie edycje, tak i ta, cieszyła się dużym zainteresowaniem przedstawicieli wielu firm. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób, które przez cały dzień zgłębiały tajniki analizy danych. Tak duże zainteresowanie Power BI oraz możliwościami, jakie oferuje business intelligence napawa nas dużym optymizmem i pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość na rozwój polskich przedsiębiorstw.

Power BI – nowoczesny system do analizy danych

Warsztaty DIAD także i tym razem miały typowo praktyczny charakter. Doświadczenie, które zdobyliśmy w poprzednich edycjach eventu, potwierdziło nam, że praca na własnych danych to najlepszy sposób na zrozumienie możliwości, jakie oferuje Power BI. Każdy z uczestników przeprowadził więc analizę według indywidualnych potrzeb oraz w odniesieniu do sektora, w którym na co dzień pracuje. Takie rozwiązanie najlepiej uświadamia uczestnikom, w jak wielu obszarach funkcjonowania firmy analiza danych znajduje zastosowanie.

Nasi doświadczeni konsultanci stale czuwali, aby cały proces nauki obsługi systemu Power BI przebiegał płynnie, zgodnie z możliwościami całej grupy. Uczestnicy nauczyli się, jak poprawnie importować i agregować dane. Określali także reguły biznesowe oraz KPI. Tworzyli również interaktywne raporty oraz pulpity nawigacyjne, a także udostępniali stworzone analizy innym członkom swoich zespołów.

- Poprzednie edycje darmowych warsztatów Dashboard in a Day cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozytywne opinie, które słyszeliśmy w trakcie ich trwania, jak i po zachęciły nas, aby je kontynuować. Mam nadzieję, że inicjatywa podjęta przez EBIS we współpracy z naszym partnerem, firmą Microsoft, zwiększy świadomość przedstawicieli biznesu w zakresie możliwości poprawnej analizy danych za pomocą współczesnych narzędzi klasy business intelligence. Microsoft Power BI zdecydowanie pozytywnie wpływa na podejmowanie trafnych decyzji biznesowych w każdej firmie, a to z kolei przekłada się na wzrost zysków – tłumaczy Mateusz Bazan, CEO EBIS.

Pragniemy podziękować także naszemu partnerowi, firmie Microsoft, za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom, za aktywny udział! Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom coraz więcej przedsiębiorców zacznie aktywnie wykorzystywać potencjał analizy danych i dzięki temu rentowność ich firm osiągnie jeszcze lepszy poziom.

Zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia.