Wykorzystaj potencjał analizy danych w swojej firmie – poznaj możliwości Power BI

Wdrożenie systemu do analizy danych w swojej organizacji to w wielu przypadkach świetna inwestycja. Jakie oprogramowanie warto wybrać? Microsoft Power BI to jedno z najpopularniejszych i najlepszych narzędzi w tej branży. Przyjrzyjmy się bliżej jego możliwościom.

Czym jest Microsoft Power BI?

Microsoft Power BI to działająca w chmurze usługa business intelligence, która pomaga organizować i analizować dane gromadzone przez Twoją firmę. Łącząc się ze wszystkimi źródłami danych, Power BI upraszcza pracę z nimi dzięki interaktywnym raportom, wbudowanym wizualizacjom i wielu innym przydatnym opcjom.

Produkt Microsoftu wspomógł już liczne przedsiębiorstwa. Korzystają z niego takie firmy jak:

 • Adobe,
 • HP,
 • Pepsi,
 • Toshiba.

Najważniejsze cechy Microsoft Power BI

 • Nieograniczony dostęp do wszystkich danych

Power BI gromadzi i przechowuje wszystkie informacje gromadzone na miejscu i w chmurze w jednej, scentralizowanej lokalizacji, do której można uzyskać dostęp zawsze i wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Z łatwością możesz importować dane przykładowo z Salesforce, Google Analytics czy też z innych produktów Microsoftu jak Excel, Azure, czy Serwer SQL.

 • Interaktywne i przejrzyste wizualizacje

Zaawansowane narzędzia Power BI praktycznie każdemu pozwolą tworzyć przejrzyste i atrakcyjne wizualizacje danych dzięki nawigacji „drag and drop”, opcji prostego tworzenia raportów oraz możliwości szybkiego publikowania ich w usłudze Power BI.

 • Przystosowanie do pracy zespołowej

Power BI pozwala na udostępnianie raportów odpowiednim osobom, gdziekolwiek jesteś. Narzędzie działa zgodnie z głównymi systemami operacyjnymi – Windows, iOS i Android. Powiadomienia mogą informować o wszelkich aktualizacjach lub zmianach w Twoich danych, dzięki czemu możesz natychmiast podjąć działania we współpracy z zespołem.

 • Funkcje analizy danych DAX

Bogaty język formuł DAX zawiera biblioteki o niesamowitych możliwościach, które pomogą wyciągnąć z gromadzonych informacji jeszcze więcej, jak i tworzyć zaawansowane modele analizy danych.

Co jeszcze powinienem wiedzieć o Microsoft Power BI?

 • Implementacja

Power BI to usługa działająca w chmurze. Wdrożenie jej wymaga jedynie zarejestrowania się, wybrania odpowiedniej wersji oraz pobrania oprogramowania. Wdrożenie systemu możesz powierzyć także w ręce specjalistów, takich jak EBIS, którzy znają system Power BI od pierwszych jego wersji.

 • Obsługa klienta i wsparcie techniczne

Microsoft Power BI posiada internetową bazę danych zawierającą przewodniki oraz zbiór najczęściej zadawanych pytań – wszystko to pomoże Ci znaleźć wszelkie potrzebne informacje. Zachęcamy także do lektury naszego bloga, gdzie regularnie publikujemy informacje na temat systemów do analizy danych.

Z personelem wsparcia technicznego Power BI można skontaktować się także bezpośrednio w każdej chwili poprzez czat na żywo na stronie internetowej. Użytkownicy mogą również zadawać pytania licznym członkom społeczności Power BI.

 • Cena

Power BI występuje w trzech wersjach – Desktop, Pro i Premium. Wersja Desktop jest bezpłatna dla użytkowników indywidualnych, podczas gdy plan Pro kosztuje 9,99 USD miesięcznie za każdego użytkownika. Plan Premium zaczyna się od 4 995 USD miesięcznie za dedykowaną chmurę obliczeniową i zasoby pamięci masowej.

Jeśli wybór optymalnego dla Twojej firmy rozwiązania będzie sprawiać Ci kłopot, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Po zapoznaniu się z dokładnymi potrzebami Twojej firmy wybiorą najlepsze rozwiązanie, które nie tylko ułatwi analizę posiadanych danych, ale również wesprze Cię w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.