Ważne eventy z zakresu Power BI, w których warto wziąć udział w 2019 roku

Microsoft Power BI to system, który wspiera firmy i organizacje w sprawnej i efektywnej analizie danych. Dzięki niemu można w ciekawy i przystępny sposób analizować oraz wizualizować dane gromadzone przez organizacje i firmy. Tak pozyskane informacje są dostępne bez względu na czas i lokalizację dla całego zespołu. Co więcej, Power BI pozwala łączyć ze sobą dane pochodzące z wielu źródeł – z arkuszy kalkulacyjnych Excel, systemów do e-mail marketingu, mediów społecznościowych, danych strumieniowych czy usług w chmurze. Natomiast samo generowanie raportów jest szybkie i intuicyjne, a zakres analizowanych danych można dowolnie modyfikować. Jeśli chcesz bliżej poznać możliwości, jakie oferuje Power BI, to koniecznie weź udział w jednym z eventów, które odbędą się w 2019 roku!

Power BI – wydarzenia branżowe w 2019 roku

  • Warsztaty Dashboard in a Day

Kiedy?

19 marca 2019 roku

Gdzie?

Kraków

Szczegóły – link

Event organizowany jest przez naszą firmę oraz naszego partnera – Microsoft. Samo wydarzenie jest jednodniowym, bezpłatnym warsztatem skierowanym do osób zainteresowanych analizą danych. Uczestnicy podczas spotkania poznają w praktyce możliwości, jakie oferuje Microsoft Power BI. Podczas eventu będzie można się nauczyć, jak w prosty i przystępny sposób wyciągać kluczowe informacje z analizowanych danych i wizualizować je w formie atrakcyjnych raportów. Wszystko to może zostać wykonane nawet przez osoby, które nie mają zaawansowanych zdolności technicznych.

  • Power Platform Summit Europe

Kiedy?

27-29 marca 2019 roku

Gdzie?

Holandia, Amsterdam

Szczegóły – link

Wydarzenie to odbywa się poza Polską, ale jest jednym z najważniejszych i największych eventów poświęconych narzędziom Microsoftu. Oprócz prezentacji samego systemu Power BI, uczestnicy będą mieć okazję poznać bliżej PowerApps, Microsoft Flow, Azure, SQL Server i wiele więcej.

Power Platform Summit oferuje praktyczną i ciekawą wiedzę od ekspertów specjalizujących się w Power BI. Dzięki temu uczestnicy będą mogli znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania oraz nauczyć się rozwiązań przydatnych w codziennej pracy. Oprócz tego wydarzenie daje wspaniałe możliwości do poznania innych ludzi z branży z podobnymi zainteresowaniami.

  • Power Platform World Tour 

Kiedy?

9-10 kwietnia 2019 roku

Gdzie?

USA, Chicago

Szczegóły – link

Konferencja poświęcona jest takim rozwiązaniom jak Power BI, PowerApps oraz Flow. Skierowana jest głównie do ekspertów z branży analizy danych, jednak początkujący także znajdą tutaj coś dla siebie. Wydarzenie będzie się składać z aż 55 sesji, podczas których wystąpi łącznie 18 prelegentów.

  • Microsoft Business Applications Summit

Kiedy?

10-11 czerwca 2019 roku

Gdzie?

USA, Atlanta.

Szczegóły – link

Wydarzenie poświęcone będzie narzędziom biznesowym firmy Microsoft. Podczas wydarzenia będzie można spotkać wiele osób, które w codziennej pracy korzystają z takich systemów jak Dynamics 365, Power BI, Excel czy Microsoft Flow. Będzie to więc wspaniała okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Przeprowadzonych zostanie ponad 200 sesji, w których weźmie udział ponad 300 ekspertów.

  • Power Platform Summit North America

Kiedy?

13-18 października 2019 roku

Gdzie?

USA, Orlando

Szczegóły – link

Coroczna konferencja skierowana do użytkowników Power BI, PowerApps oraz Flow. Uczestnicy będą mogli usłyszeć przemówienia ekspertów z branży, jak i nawiązać nowe znajomości. Jest to odpowiednik wspomnianego wcześniej Power Platform Summit Europe, jednak organizowany w USA.

Podsumowanie

Power BI to świetne narzędzie pomagające w efektywnym zarządzaniu firmą oraz podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych. Dla osób zainteresowanych analizą danych jest to wspaniałe rozwiązanie, o którym warto stale się uczyć. Wspomniane w tym artykule wydarzenia na pewno w tym pomogą.