Jak zacząć używać Power BI?

Lepsza organizacja danych, szybsze przetwarzanie informacji, wyższa wydajność pracowników. Brzmi jak marzenie. A co, jeśli powiemy Ci, że może to być rzeczywistość? Jeśli w Twojej firmie na co dzień pracuje się nad zbiorami danych i jeśli szukasz sposobów na zwiększenie wydajności pracowników, rozważ wdrożenie Power BI.

Do czego służy Power BI ?

Power BI to pakiet narzędzi firmy Microsoft klasy business intelligence do analizy i wizualizacji danych. Usługa pozwala na:

  • Pozyskiwanie zbiorów danych z różnych źródeł,
  • Katalogowanie ich i przetwarzanie,
  • Analizowanie zebranych danych,
  • Tworzenie interaktywnych raportów na podstawie wizualizacji.

To narzędzie usprawniające codzienną pracę nad zbiorami danych, szczególnie jeśli wymagają one zebrania z kilku baz i innych źródeł oraz zestawienia ze sobą w jednym spójnym raporcie.

Dzięki Microsoft Power BI możliwe jest zestawianie ze sobą danych i przekształcanie ich w zrozumiałe informacje. Interaktywne raporty pozwalają użytkownikom na analizę zebranych materiałów, np. w celu poprawy wyników firmy.

Korzystanie z Power BI, wizualizacji, raportów oraz pozostałych opcji sprawia, że przestajesz błądzić w natłoku nieczytelnych informacji. Zaczynasz opierać się na twardych danych.

Czy Microsoft Power BI jest dla Ciebie?

Istnieje kilka wariantów usługi:

  • Power BI Desktop,
  • Power BI Pro,
  • Power BI Premium (występuje w opcji per user oraz per capacity).

Pierwsza z nich to podstawowa wersja, którą pobierzesz za darmo. Dzięki temu poznasz funkcjonalności usługi, zobaczysz, jak wygląda interfejs i całe środowisko pracy Power BI. Przekonasz się, jak w prosty sposób możesz agregować i przetwarzać gromadzone dane.

Usługi Power BI są przeznaczone zarówno dla biznesowych gigantów, jak i również dla mniejszych firm, które dążą do automatyzacji pracy i lepszej organizacji.

Małe i średnie firmy mogą z powodzeniem wykorzystać darmowe wersje do analizy i przekształcania danych. Dla większych firm przeznaczone są usługi Power BI Pro w abonamencie.

Kiedy warto wdrożyć Power BI? To narzędzie, w które powinieneś zainwestować, gdy w Twojej pracy przestaje wystarczać Excel i inne podobne programy. Środowisko Microsoft Power BI pokazuje Ci, że profesjonalna organizacja informacji może być prosta.

Podsumowując, dołącz do firm korzystających z usługi, jeśli:

  • Prowadzisz firmę i przetwarzasz dane,
  • Chcesz przyspieszyć proces analizy informacji,
  • Szukasz narzędzia, z którego pomocą szybko i sprawnie stworzysz raporty i wizualizacje oparte na danych.

Power BI uruchomisz na komputerze lokalnym i urządzeniach przenośnych. Wykorzystasz usługę, pracując w systemie Windows, Android oraz iOS.

Jak zacząć pracę z Power BI w swojej firmie?

Do wprowadzenia Power BI Desktop do pracy niezbędne jest pobranie aplikacji.

Na samym początku zostaniesz poproszony o wybranie źródła danych z listy. Później następuje połączenie się z wybraną bazą. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do danych.

Praca nad uzyskanymi zbiorami może odbywać się z pomocą Power Query oraz Power Pivot.

Jeśli bezpłatny wariant narzędzia spełnia Twoje oczekiwania i chcesz więcej, czekają na Ciebie zaawansowane wersje. Dostępne są subskrypcje płatnych usług. Dzięki nim możesz udostępniać raporty poprzez platformę Power BI.

EBIS a wdrożenie narzędzia Power BI

Praca w środowisku Power BI jest intuicyjna i opiera się na modelu przeciągnij i upuść, dzięki czemu nie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu kodowania. Jednak jeśli przechodzisz do BI z arkusza kalkulacyjnego, np. Excel, możesz potrzebować wsparcia specjalistów.

Dlatego w EBIS oferujemy konsultacje i wsparcie techniczne dla użytkowników usługi. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.