Czy 2023 rok to odpowiedni czas na wdrożenie Power BI?

Początek roku to najlepszy czas na zmiany – nie tylko te w życiu prywatnym. W biznesie warto postawić na nowoczesne rozwiązania, takie jak system Power BI, który usprawnia analizę danych. Za jego wdrożeniem przemawiają też aktualne trendy w obszarze business intelligence. Na jakie korzyści mogą liczyć firmy, które w 2023 roku zdecydują się na wdrożenie Power BI? O tym w poniższym artykule!

Analiza danych – trendy na 2023 rok

Nie ma wątpliwości – z roku na rok dane odgrywają coraz większą rolę w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Rok 2023 zdeterminują trendy, mające usprawnić ich analizowanie. Kluczowym z nich będzie rozszerzona analiza, wykorzystująca mechanizmy oparte na zautomatyzowanych algorytmach, które przetwarzają dane i wychwytują spośród nich powtarzające się prawidłowości. Pozwoli to na jeszcze wydajniejsze analizowanie danych, których ilość ciągle rośnie.

Co ważne, dzięki Power BI firmy usprawnią analizę danych w wielu obszarach. Na znaczeniu zyska też sposób wizualizowania gromadzonych danych – zwłaszcza w formie przejrzystych wykresów. Ich wykorzystanie ułatwi wyszukiwanie ważnych informacji, a co za tym idzie – umożliwi szybsze podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Wdrożenie Microsoft Power BI – co można zyskać?

Analiza danych dostarcza firmom wielu informacji o ogromnym potencjale. Ich umiejętne wykorzystanie to sposób na uzyskanie przewagi na konkurencyjnym rynku. Nadchodzące miesiące to optymalny moment na wdrożenie nowoczesnych narzędzi, po które sięgają rozwijające się przedsiębiorstwa. By dotrzymać im kroku, warto postawić na rozwiązania takie jak Power BI, które znacznie usprawnia funkcjonowanie całych organizacji. W jaki sposób? Przede wszystkim pozwalają na analizowanie danych pochodzących z różnych źródeł – od systemów ERP, przez arkusze kalkulacyjne Excel, po media społecznościowe. Nawet silnie rozproszone dane mogą być szybko prezentowane w formie przejrzystych raportów, wykorzystujących rozmaite elementy wizualne, w tym atrakcyjne wykresy. Nie bez znaczenia jest też swobodny dostęp do wszystkich danych biznesowych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego – na komputerach i na urządzaniach mobilnych.

Power BI – kiedy warto wdrożyć?

Ustalenie idealnego momentu na wdrożenie rozwiązań z obszaru BI nie jest proste. Różne są potrzeby, ale też możliwości każdej firmy. Jedno jest jednak pewne – wszędzie tam, gdzie liczy się rozwój przedsiębiorstwa i zdobycie pozycji lidera rynku, narzędzia takie jak Power BI będą z pewnością niezwykle pomocne. Inwestycja w Power BI będzie świetnym pomysłem zwłaszcza dla firm posiadających wiele danych, z których trudno jest wyciągać konkretne wnioski. Nowoczesny system pozwoli im dostrzec związki między danymi i tak dostosować swoje przyszłe działania, by realizowały biznesowe cele. Co ważne, współczesne systemy do analizy biznesowej, takie jak Power BI, są niezwykle intuicyjne. Pomagają one przeprowadzać dokładne analizy nawet osobom bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Brak konieczności zatrudniania wykwalifikowanych pracowników to kolejny argument za wprowadzeniem BI do biznesu w nadchodzących miesiącach.

Jeśli masz pytania dotyczące możliwości wdrożenia systemu Power BI w swojej firmie, to skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują dla Ciebie indywidualną ofertę.