Co to jest Power BI?
2020-06-04 Aktualności

Co to jest Power BI?


Power BI to narzędzie Microsoft, publicznie wydane w lipcu 2015 roku, odpowiadające na potrzeby Business Intelligence. Pod tą nazwą kryje się analityka biznesowa, obejmująca szeroko pojęty proces przetwarzania surowych danych dostępnych w każdej firmie w cenną wiedzę. Jej odpowiednie wykorzystanie może zwiększyć konkurencyjność firm z wielu branż oraz zwiększyć rentowność prowadzonych działań.

Business Intelligence od Microsoft

Power BI to zbiór usług umożliwiających przekształcanie danych z niepowiązanych źródeł w spójne, interaktywne i atrakcyjne wizualnie analizy, udostępniane następnie wszystkim lub wybranym członkom zespołu. Szerokie możliwości systemu klasy Business Intelligence pozwalają firmom zamieniać duże dane w cenne informacje biznesowe. Z pomocą analiz i raportów możemy uzyskać informacje dotyczące wszystkich obszarów działalności firmy. System Power BI ułatwia między innymi szacowanie kosztów, wyliczanie poziomu sprzedaży, analizę prowadzonych kampanii marketingowych, czy badanie skuteczności dystrybucji w danym okresie. Sprawne i wygodne tworzenie raportów zwiększa z kolei efektywność działania.

Podczas tworzenia Power BI (którego nazwa nawiązuje do Business Intelligence) zespół Microsoft czerpał sporo z technologii wcześniej wypracowanych dla Excela. Rozwiązanie to wykorzystuje bowiem takie, zbudowane na jego potrzeby mechanizmy, jak Power Query (łącznie danych), Power Pivot (przetwarzanie danych) oraz Power Map i Power View (wizualizacja danych).

 

Zastosowanie Power BI w biznesie

Jednym z kluczowych wyzwań, przed jakimi stoją przedsiębiorstwa, jest analiza danych, pozwalająca na kontrolowanie procesów zachodzących w firmie. Na podstawie gromadzonych informacji możliwe jest tworzenie – w sposób wydajny i automatyczny, raportów z działań biznesowych. Tak solidne analizy to dla firm podstawa wdrożenia innowacyjnych rozwiązań i podejmowania strategicznych decyzji.

Narzędzia klasy Business Intelligence, na czele z Power BI, są bardzo przydatne w biznesie. Zyskują one na popularności wśród wielu firm, bez względu na skalę i branżę, w której działają.

 

Możliwości Microsoft Power BI

Microsoft Power BI jest jednym z najpopularniejszych i dającym najwięcej korzyści narzędziem w swojej dziedzinie. Kluczowymi możliwościami systemu są:

  • Porównywanie danych pochodzących z różnych źródeł – arkuszy kalkulacyjnych Excel, systemów ERP oraz CRM, systemów do e-mail marketingu, mediów społecznościowych, danych strumieniowych, usług dostępnych w chmurze i wielu innych.
  • Prezentowanie danych na jednym pulpicie nawigacyjnym – łatwy wgląd w dane z możliwością indywidualnego dostosowania ich widoku. Co kluczowe, dane te dostępne są zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach przenośnych.
  • Przygotowanie interaktywnych raportów – sprawne tworzenie przejrzystych raportów o ciekawej szacie graficznej. Gotowe raporty są natychmiastowo widoczne dla członków zespołów, co ułatwia pracę.

Intuicyjny interfejs Power BI, działający na zasadzie „przeciągnij i upuść” sprawia, że przetwarzanie danych i tworzenie raportów jest niezwykle proste nawet dla osób o znikomej wiedzy technicznej.

 

Power BI – wdrożenie z pomocą ekspertów EBIS

Poszukujesz nowoczesnego narzędzia do kompleksowej analizy i wizualizacji danych? Postaw na Power BI, z pomocą którego uzyskasz stały wgląd w dane, sprawiając jednocześnie, że płynące z nich wnioski będą dostępne i zrozumiałe dla wszystkich pracowników firmy.

W EBIS doskonale znamy system Power BI, dzięki czemu dostosowujemy jego parametry do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Skontaktuj się z nami, aby poznać dedykowaną ofertę wdrożenia:

Formularz zgłoszenia