Case Studies

Analiza sprzedaży oraz finansów

Afriso - opis projektu


Grupa Afriso jest wiodącym producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sterujących.

Projekt realizowany przez naszą firmę zakładał wdrożenie platformy Power BI w obszarze sprzedaży i finansów.

Grupa Afriso wykorzystując możliwości jakie oferuje Power BI, może przeprowadzać szybkie analizy danych pochodzących z raportów dotyczących sprzedaży, bez konieczności tworzenia zestawień manualnie. Dzięki posiadanej informacji jest w stanie oceniać wpływ prowadzonych akcji promocyjnych na sprzedaż, a w konsekwencji na przychód przedsiębiorstwa. Ogromną wartość analityczną w kontekście sprzedaży daje firmie możliwość poznania zwyczajów i zachowań klientów. Dzięki analizie sprzedaży oraz danych finansowych Afriso może bez wahania planować politykę cenową dotyczącą oferowanych produktów.

Analiza sprzedaży oraz finansów

Wdrożone obszary analityczne


  • Sprzedaż
  • Finanse

Korzyści z wdrożenia


Szybsza i efektywniejsza analiza danych

Szybsza i efektywniejsza analiza danych

Tworzenie szybkich analiz w oparciu o przejrzyste raporty, bez konieczności tworzenia zestawień manualnie to oszczędność i lepsze wykorzystanie czasu.

Trafna ocena prowadzonych działań

Trafna ocena prowadzonych działań

Power BI umożliwia dostęp do informacji, dzięki czemu analitycy przedsiębiorstwa są w stanie oceniać wpływ prowadzonych akcji promocyjnych na sprzedaż, a w konsekwencji na przychód przedsiębiorstwa.

Wartościowa wiedza o kliencie

Wartościowa wiedza o kliencie

Implementacja Power BI to dostęp do nowej wiedzy, na podstawie której firma Afriso poznała zwyczaje i zachowania klientów. Dzięki temu może budować ich lojalność, a także zwiększać sprzedaż.