Jak Microsoft Power BI zmienia sposób funkcjonowania branży analitycznej?
2022-05-24 Z branży BI

Jak Microsoft Power BI zmienia sposób funkcjonowania branży analitycznej?


Z badań przeprowadzonych przez NewVantage Venture Partners wynika, że agregacja i analiza danych to czynniki, które dostarczają bardzo dużą wartość dla przedsiębiorstw. Dzięki nim możliwa jest redukcja firmowych wydatków poprzez optymalizację kosztów operacyjnych (49,2%), a także tworzenie nowych dróg innowacji (44,3%) czy dalszy rozwój produktów (36,1%). Co więcej, aż 69,4% ankietowanych potwierdziło, że tendencje rynkowe oraz możliwości, jakie dają nowe technologie, zachęciły ich do stworzenia kultury organizacyjnej opartej na analizie danych. Wyniki tego badania nie są poniekąd zaskakujące. Big Data, analiza danych, AI, machine learning – wszystkie te zagadnienia stanowią przyszłość przedsiębiorstw chcących zyskać przewagę konkurencyjną na rynku. W jaki sposób możesz wykorzystać ten potencjał w swojej firmie?

Decyzje oparte na danych – dlaczego są tak ważne?

Współczesna analityka biznesowa opiera się na danych historycznych oraz na przewidywaniu na ich podstawie trendów rynkowych. Bez odpowiedniej agregacji danych, które codziennie docierają do każdego przedsiębiorstwa oraz ich poprawnej analizy, bardzo ciężko jest podejmować trafne decyzje. Te z kolei przekładają się na zyski finansowe. Koło się zamyka.

Choć z pozoru wydaje się, że jest to bardzo prosty proces, to jednak po zagłębieniu w temat okazuje się, że zasoby finansowe i ludzkie, które są potrzebne do odpowiedniego przeprowadzania analiz, są ogromne. I tu z pomocą przychodzi rozwiązanie Microsoft - Power BI.

Jak Power BI wspiera funkcjonowanie branży analitycznej?

Power BI to system oferujący wszechstronny zestaw narzędzi analitycznych, które dostarczają informacji dla całej organizacji ‒ łączy on wiele źródeł danych, upraszcza ich przygotowanie, analizę i prezentację.

 

Microsoft zmienia branżę analityczną

 

Dzięki rozwiązaniom, jakie oferuje Power BI, możliwe jest:

  • Porównanie danych pochodzących z różnych źródeł ‒ zewnętrznych i wewnętrznych zasobów firmy, w tym z systemów ERP, finansowo – księgowych, arkuszy kalkulacyjnych Excel, systemów do e-mail marketingu, z mediów społecznościowych, danych strumieniowych czy usług dostępnych w chmurze.
  • Zapewnienie stałego dostępu do danych - Power BI to system, z którego mogą korzystać wszystkie osoby w firmie, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala on na dostęp do wszystkich niezbędnych danych biznesowych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego, w wersji na komputery i urządzenia mobilne.
  • Spójne analizowanie danych - sprzedaż i marketing, badania i rozwój, zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym i dystrybucja, zarządzanie personelem, IT, zarząd – każdy z tych działów codziennie podejmuje wiele decyzji i bazuje na ogromnej liczbie danych. Power BI zapewnia 360-stopniowy widok danych dla użytkowników biznesowych, a ich przejrzysta wizualizacja ułatwia ich analizę. Pomyśl, jakie korzyści może to przynieść Twojej firmie.
  • Opracowanie raportów w interaktywnej formie - Power BI to narzędzie, które bazuje na naturalnym języku zapytań. Ta funkcjonalność bardzo ułatwia prace. Co więcej, tworzenie przejrzystych raportów, z interesującą szatą graficzną, zajmuje niewiele czasu i są one natychmiast dostępne dla całej firmy.

Tak szeroki zakres możliwości sprawia, że Microsoft Power BI stanowi rzetelne wsparcie dla branży analitycznej. Umiejętność wykorzystywania danych zbieranych przez przedsiębiorstwa jest kluczem do podejmowania świadomych decyzji biznesowych, zwiększania konkurencyjności oraz osiągania przewagi rynkowej. Pamiętaj, że „możesz mieć dane bez informacji, ale nie możesz mieć informacji bez danych”, jak słusznie zauważył Daniel Keys Moran, programista komputerowy.

Formularz zgłoszenia