Czy wiesz, jak wygląda zarządzanie w XXI wieku? Poznaj możliwości Power BI!

Skuteczne konkurowanie na rynku wymaga podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Jak jednak to robić, gdy w gąszczu informacji trudno jest rozróżnić trendy, zależności, a co dopiero wyciągnąć pożyteczne wnioski? W ostatnim czasie z pomocą w takich sytuacjach przedsiębiorstwom przychodzą narzędzia business intelligence i systemy takie jak Microsoft Power BI. Jak pomagają one w zarządzaniu firmą w XXI wieku?

Korzyści, jakie oferują nowoczesne systemy do analizy danych klasy Power BI

Pojęcie Business Intelligence (BI) odnosi się do narzędzi, technologii, aplikacji i praktyk stosowanych do zbierania, integrowania, analizowania i prezentowania surowych danych tak, aby pomagały podejmować trafne decyzje biznesowe.

Analityka biznesowa będzie więc pomocna do:

  • analizy zachowań klientów i ich wzorców zakupowych,
  • pomiaru, śledzenia i prognozowania sprzedaży,
  • budżetowania, planowania, jak i prognozowania finansowego,
  • śledzenia skuteczności kampanii marketingowych,
  • optymalizacji procesów.

Narzędzia z tego zakresu, takie jak Power BI, pomagają także w etycznym obserwowaniu działań konkurencji. Dzięki nim możemy w prosty sposób odnieść nasze poczynania do zachowań konkurentów i na tej podstawie wyciągnąć trafne wnioski, bazując na ogólnodostępnych, choć z reguły rozproszonych danych.

Niemniej jednak największa zaleta wynikająca z wdrożenia systemu do analizy danych w firmie wynika z czegoś innego. Dzięki systemom takim jak Power BI analiza danych staje się niezwykle intuicyjna i możliwa do wykonania nawet przez osoby, które nie posiadają dużej wiedzy technicznej. Dane są dostępne 24 h na dobę, niezależnie od miejsca ani urządzenia, z którego pracujemy. Usprawnia to znacznie prace całych zespołów, a dzięki możliwości udostępniania wyników analiz poszczególnym osobom i współdzielenia raportów, każdy z działów firmy zyskuje globalne pojęcie na temat stanu jej funkcjonowania.

 

Czy mniejsze firmy także mogą korzystać z narzędzi BI, takich jak Power BI?

Oczywiście – dzięki rozwiązaniom typu SaaS oprogramowania BI osiągnęły przystępny poziom i są dostępne dla firm praktycznie każdej wielkości. Minęły czasy, gdy jedynie duże korporacje było stać na rozbudowane systemy do przechowywania i analizy danych. Dzisiejsze narzędzia jak choćby Microsoft Power BI z punktu widzenia stosunku kosztów do możliwości, jakie dają, są bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

 

Rozwiązania BI jako kluczowy element nowoczesnych przedsiębiorstw

Nie ma wątpliwości co do korzyści, jakie daje korzystanie z narzędzi business intelligence – pomagają one redukować koszty, oszczędzać czas pracowników oraz przyśpieszać podejmowanie ważnych dla organizacji decyzji.

Oprogramowanie tego typu stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z najważniejszych elementów, które będą wpływać na proces zarządzania nowoczesną firmą. Zaawansowana sztuczna inteligencja wspierana maszynowym uczeniem się pomoże wyciągać właściwe wnioski oraz przewidywać przyszłość, znacząco pomagając w rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem Power BI w swojej firmie, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci pomogą wybrać optymalne dla Twojej firmy rozwiązanie.