Analiza danych Big Data – co to?
2023-06-29 Z branży BI

Analiza danych Big Data – co to?


Dane otaczają nas ze wszystkich stron. Są niezbędne między innymi w biznesie, gdzie służą do określania długookresowych celów, sprawdzania skuteczności dotychczasowych działań oraz badania potrzeb rynku. Dobry analityk biznesowy wykorzystuje w swojej pracy sprawdzone narzędzia, dzięki którym opiera się na faktach i liczbach, nie na przypadkach.

Power BI: znaczenie w pracy analitycznej nad danymi

Usługi Microsoft Power BI są praktycznie niezastąpione w pracy analityka biznesowego.

Jak żadne inne wspierają codzienną pracę ze zbiorami danych, umożliwiają ich opracowywanie, tworzenie z ich użyciem wizualizacji oraz generowanie raportów interaktywnych.

Usprawniają pracę samodzielną i w zespole, zwiększają efektywność dzięki licznym funkcjonalnościom, uwiarygodniają analizę. 

Nie sztuką jest bowiem zebrać dane. Sztuką jest je przetworzyć tak, aby efekt przyniósł korzyść. 

Co to jest Big Data?

Jak sama nazwa wskazuje, Big Data to duże zbiory danych. Warto jednak zauważyć, że wielkość to rzecz względna, dlatego jak ustalić, czy danej firmy dotyczy ten termin?

Dla każdego przedsiębiorcy duży zbiór może być czymś innym. Jednym ze sposobów na stwierdzenie, czy mamy do czynienia ze zbiorem typu Big Data, jest określenie szybkości przyrostu danych czy zróżnicowania źródeł ich pozyskiwania. 

Big Data od kilku lat cieszy się dużą popularnością i jak grzyby po deszczu powstają kierunki studiów mające przygotować adeptów do pracy z takimi zbiorami. 

Jest tak dlatego, że przetwarzanie danych to zawsze wyzwanie, a gdy mowa o tak dużych wymagających materiałach, potrzeba prawdziwych specjalistów i sprawdzonych narzędzi do pracy.

Big Data a Power BI

Jak wiesz, Power BI to usługi firmy Microsoft służące do analizy biznesowej. Użytkownicy korzystający z narzędzia przetwarzają zbiory danych. Niektóre zestawienia zawierają elementy pochodzące z różnych źródeł.

Nie każde narzędzie analityczne jest w stanie sprostać skutecznej analizie zróżnicowanych informacji. Power BI jest do tego wprost stworzone. 

Zebrane materiały opracujesz dzięki Power BI w następujący sposób:

  • Pozyskasz je,
  • Posortujesz według potrzeb,
  • Dokonasz niezbędnych korekt, upewnisz się, że dane spełniają Twoje oczekiwania.
  • Przeanalizujesz je w celu optymalizacji działań biznesowych.

Korzyści z analizy danych Big Data

Analiza danych Big Data z użyciem skutecznego i sprawdzonego narzędzia przynosi realne korzyści biznesowe. 

Dzięki pracy nad danymi w środowisku Power BI dbasz o swoje interesy, zapewniając współpracownikom niezbędne narzędzia, intuicyjne środowisko do realizacji projektów.

Udostępniasz program o dużej mocy obliczeniowej, który jest potrzebny do wydajnej i rzetelnej pracy z danymi.

Ebis, czyli złoty partner Microsoft, to specjaliści, którzy wdrożą u Ciebie Power BI, czyli narzędzie do analizy biznesowej. 

Formularz zgłoszenia