Power BI dla MAC – czy da się go używać na urządzeniach od Apple?

Korzystasz z urządzeń z systemem iOS i chcesz wdrożyć usługi Power BI do analizy danych biznesowych? Nic dziwnego, nowoczesne narzędzia business intelligence pozwalają nie tylko gromadzić, ale także analizować dane i tworzyć dzięki nim przydatne raporty. Produkty BI umożliwiają przyspieszenie pracy nawet nad dużymi zbiorami informacji z różnych źródeł. Czy skorzystasz z Power BI na swoim komputerze MAC? Sprawdźmy to.

Usługa Power BI na urządzeniach iOS

Mamy dobre wieści!

Power BI, czyli usługa analityczna firmy Microsoft, jest dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem iOS. Oznacza to, że jeśli dysponujesz telefonem iPhone lub iPadem, środowisko pracy BI stoi przed Tobą otworem.

W największym skrócie:

 • Możesz korzystać z opcji analitycznych dostępnych w środowisku Power BI,
 • Możesz również generować raporty interaktywne,
 • A także pracować lokalnie bądź działać w chmurze obliczeniowej.

Dzięki temu wykorzystasz możliwości, jakie daje Power BI. Narzędzia business intelligence to podstawa skutecznej analizy danych w dzisiejszym świecie.

Jak wykorzystasz narzędzia BI w pracy na urządzeniach firmy Apple?

Praca na urządzeniach mobilnych firmy Apple z użyciem funkcjonalności Power BI to rozsądne posunięcie biznesowe.

Każdego dnia uzyskujesz coraz większą ilość danych, które generuje Twój biznes. Potrzebujesz sprawdzonego i niezawodnego narzędzia, by przetworzyć informacje.

Dzięki Power BI możesz:

 • Pobierać dane z różnych żródeł danych,
 • Segregować je i porządkować według swoich potrzeb,
 • Analizować zebrane dane w celach niezbędnych z punktu widzenia biznesu,
 • Umieszczać informacje w raportach,
 • Udostępniać wykonane raporty, np. współpracownikom,
 • Nadawać im możliwość edycji raportów.

I to wszystko na urządzeniach mobilnych z systemem iOS!

Power BI na komputerze MAC

Istnieje również możliwość, by uruchomić usługę Power BI na komputerze MAC. Rozwiązaniem są oprogramowania do wirtualizacji, dzięki którym możliwe jest uruchomienie narzędzia Power BI firmy Microsoft w urządzeniu z systemem MacOS. 

Jednym z rozwiązań jest oprogramowanie Parallels Desktop for MAC, dzięki któremu dostosujesz usługi Power BI do wymagań Macintosha.

Parallels umożliwia oprogramowaniom stworzonym z myślą o systemie Windows pracę na urządzeniach działających z użyciem systemu MacOS.

Najprościej rzecz ujmując, Parallel imituje środowisko, w którym zazwyczaj działa dana aplikacja. Dzięki temu oprogramowanie takie jak Power BI płynnie działa na komputerze MAC, mimo że nie jest do niego przeznaczone.

Jak zacząć pracę z Power BI?

Rozpoczęcie pracy z Power BI może zacząć się od pobrania program. Dostępne są aplikacje desktopowe oraz mobilne:

 • Power BI Desktop;
 • Power BI Apps/Mobile.
 • Usługa Power BI to olbrzymie usprawnienie codziennej pracy analitycznej. Obsługa  programu jest intuicyjna, gdy tylko opanujesz podstawy.

Z przyjemnością pomożemy Ci we wdrożeniu usługi. Zespół EBIS (Złoty partner firmy Microsoft) ma wiedzę na temat zagadnień technicznych związanych z usługą Power BI. Dlatego z powodzeniem implementujemy/wdrażamy narzędzie u naszych klientów i zapewniamy wsparcie podczas pracy analitycznej.