W jaki sposób Power BI usprawnia analizę danych marketingowych?

Analiza danych to jedno z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją dzisiejsze przedsiębiorstwa. Za jej sprawą można kontrolować i monitorować ważne procesy zachodzące w firmie. Posiadanie danych to jednak nie wszystko – na znaczeniu zyskuje przede wszystkim ich sprawna analiza i wizualizacja. Pomóc w niej może nowoczesne narzędzie Microsoft Power BI. How? Zapraszamy do lektury artykułu!

Power BI – jak działa?

Microsoft Power BI to nowoczesne narzędzie służące do kompleksowej i czytelnej wizualizacji danych. W skład programu wchodzą: Power BI Desktop, czyli bezpłatna aplikacja do instalacji na komputerze, która pozwala przygotowywać raporty i analizy danych oraz Power BI Online – serwer do raportowania i udostępniania zasobów.

 

Sprawna analiza danych dzięki Power BI

Power BI pozwala nie tylko uzyskać stały wgląd w dane, ale i sprawia, że są one dostępne i zrozumiałe dla wszystkich pracowników firmy. Dzięki temu podejmowanie decyzji biznesowych jest prostsze niż kiedykolwiek. Korzystanie z Power BI usprawnia analizę danych z wielu powodów. Oto one:

 

1. Analiza danych z różnych źródeł w Power BI

Firmy mają dziś niemal nieograniczony dostęp do danych. Te mogą pochodzić z różnych źródeł, często konkurencyjnych. Power BI pozwala kompleksowo analizować dane zarówno z systemów ERP, arkuszy kalkulacyjnych Excel, narzędzi do e-mail marketingu, mediów społecznościowych i nie tylko. Korzystające z Power BI firmy mają szybki i nieograniczony wgląd do danych w jednej, centralnej lokalizacji. Dane te są sprawnie gromadzone, filtrowane i modelowane, a wreszcie analizowane zgodne z indywidualnymi potrzebami.

 

2. Intuicyjne analizowanie danych dzięki Power BI

Gwarancją sprawnej analizy danych w firmie jest też interfejs programu Power BI. Intuicyjna dla użytkowników obsługa jest zasługą wbudowanej funkcjonalności „przeciągnij i upuść”. Za jej sprawą tworzenie przejrzystych raportów z atrakcyjnym układem graficznym jest proste nawet dla pracowników pozbawionych zaawansowanej wiedzy technicznej. Co nie bez znaczenia, system umożliwia tworzenie wizualizacji w oparciu o zapytania wprowadzone w naturalnym języku. To wszystko sprawia, że istotne zestawienia i raporty powstają w zaledwie kilka minut od importu danych. To spora oszczędność czasu, która przekłada się też na szybsze podejmowanie decyzji biznesowych.

 

3. Stały i wygodny dostęp do danych biznesowych

Analizując dane w Microsoft Power BI, firma zyskuje stały, 360-stopniowy widok na swoje dane biznesowe. I to wyjątkowo wygodnie, bo z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego, co pozwala na spójną analizę danych. Agregowane dane dostępne są całodobowo – zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Niezależnie więc od tego, czy pracownicy chcą skorzystać z danych w siedzibie firmy, w trakcie podróży firmowej czy pracując zdalnie z domu – mają taką możliwość. Co nie bez znaczenia, pracownicy mogą analizować dokładnie te dane, które są im potrzebne, bez konieczności składania zapytań do innych zespołów. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zmiany widoku danych i modelowania ich wizualizacji zgodnie z indywidualnymi zadaniami poszczególnych grup projektowych.

 

Power BI Sales and Marketing Analytics by EBIS

Nowoczesne narzędzia analityczne to spore udogodnienie dla firm chcących sprawnie zarządzać własnymi danymi. W EBIS oferujemy pełne wsparcie w określeniu wymagań oraz oczekiwań względem narzędzia Power BI. Wdrażamy produkty takie jak Power BI Sales and Marketing Analytics by EBIS. To kompleksowe rozwiązanie dla najbardziej wymagających firm. Zakres produktu, poza podstawowymi elementami, obejmuje takie usprawnienia jak integracja systemów marketingowych, autorskie konektory, predefiniowane raporty, analiza CPO czy analiza kanałów marketingowych.