Microsoft Cloud' Days - Power BI unlock the power of data
2020-02-01 Aktualności

Microsoft Cloud' Days - Power BI unlock the power of data


Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu poświęconym Power BI oraz analizie danych, które organizuje cyklicznie nasz partner, firma Meritum Cloud. Tym razem EBIS odwiedził Birmingham. Zapraszamy na krótką relację z tej konferencji.

Power BI – konferencja z udziałem EBIS w Birmingham

W jednodniowej  konferencji na temat „Microsoft Cloud' Days - Power BI unlock the power of data”, która odbyła się 30 stycznia 2020 roku, wzięły udział osoby mocno zainteresowane poznaniem w praktyce korzyści, które oferują współczesne systemy business intelligence.

Podczas pierwszej prelekcji staraliśmy się wprowadzić uczestników w zagadnienia ogólnie związane z business intelligence. Wskazaliśmy na szereg korzyści, które każda firma czy organizacja może osiągnąć, jeśli będzie poprawnie gromadzić, segregować i interpretować dane.

Następnie przeszliśmy do kolejnego tematu, przedstawienia trzech case studies pokazujących, jak można wykorzystać system Power BI do analizy danych i interpretacji otrzymanych wyników. Zaprezentowaliśmy również uczestnikom live demo pokazujące tworzenie i udostępnianie dashboardów w Power BI. Nie zabrakło także przedstawienia możliwych opcji wykorzystania AI & Machine Learning w Power BI.

Power BI - analiza danych

Dzięki pracy na realnych danych uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko do poznania interfejsu Power BI, ale także do jeszcze lepszego uświadomienia sobie, jakie możliwości oferuje ten system nawet tym osobom, które nie posiadają dużych umiejętności technicznych. Padło wiele wnikliwych pytań, co niezmiernie nas cieszy. Grupa wykazała się dużym zainteresowaniem i przedstawiane informacje próbowała odnosić do realnych sytuacji, z którymi mają do czynienia w swoich firmach.

Jako podsumowanie i przysłowiowa „wisienka na torcie” przedstawione zostało kolejne case study, którego temat od samego początku bardzo zainteresował uczestników wydarzenia. „W jaki sposób Power BI pomogło firmie zwiększyć przychody o 1 milion dolarów?” – kto nie chciałby posiąść takiej wiedzy, prawda? Spotkanie zakończyła sesja pytań i odpowiedzi od uczestników.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom warsztatów oraz naszemu partnerowi, firmie Meritum Cloud za możliwość podzielenia się naszym doświadczeniem w zakresie analizy danych z użyciem systemu Power BI. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wzięli udział w tym jednodniowym spotkaniu, zdobyli wiele cennych i merytorycznych informacji, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia: