Usprawnij analizę danych z Power BI!
2019-07-09 Microsoft Power BI

Usprawnij analizę danych z Power BI!


Jeśli szukasz nowoczesnego narzędzia do kompleksowej analizy i wizualizacji danych, to z całą pewnością Power BI spełni Twoje oczekiwania. Dzięki niemu nie tylko uzyskasz stały wgląd w dane, ale także sprawisz, że będą one dostępne i zrozumiałe dla wszystkich pracowników Twojej firmy, a podejmowanie decyzji biznesowych stanie się o wiele prostsze.

W jaki sposób Power BI usprawnia analizę danych?

  • Power BI pozwala na kompleksową analizę danych pochodzących z różnych źródeł

Dziś każda firma ma praktycznie nieograniczony dostęp do danych. Mogą one pochodzić z systemów ERP, finansowo – księgowych, arkuszy kalkulacyjnych Excel, z systemów do e-mail marketingu czy mediów społecznościowych, obejmują także dane strumieniowe czy te dostępne w chmurze. Dzięki Power BI wszystkie dane, jakie chcemy poddawać analizie, można zagregować w jednym miejscu, filtrować i modelować zgodnie z potrzebami.

  • Intuicyjny interfejs przyjazny dla użytkowników

Power BI poprzez wbudowaną funkcjonalność „przeciągnij i upuść” sprawia, że tworzenie raportów jest bardzo proste nawet dla osób o małej wiedzy technicznej. Co więcej, system ten daje także możliwość tworzenia wizualizacji danych na podstawie zapytań wprowadzanych w naturalnym języku. Potrzebne zestawienia danych i raporty można tworzyć dosłownie w kilka minut po zaimportowaniu danych, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

  • Wszystkie potrzebne dane w jednym panelu

Analizując dane w Microsoft Power BI, zyskujesz stały dostęp do wszystkich swoich danych biznesowych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego. Co ważne, są one dostępne 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Niezależnie więc od tego, czy jesteś w podróży służbowej, czy pracujesz stacjonarnie, wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby otrzymać wgląd w dane firmowe.

  • Power BI pozwala na przeprowadzanie spójnych analiz biznesowych

Power BI to cały zestaw narzędzi analitycznych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie 360-stopniowowego widoku danych. Tak szeroki zakres możliwości sprawia, że uzyskane informacje można wykorzystać niemal w każdym dziale organizacji w celu bardziej świadomego podejmowania decyzji biznesowych. Co ważne, każdy pracownik może analizować dokładnie te dane, które są mu akurat potrzebne, bez konieczności zwracania się z zapytaniem o ich przygotowanie do członków innego zespołu. Poszczególne grupy projektowe mogą wykorzystywać różne widoki danych i korygować je według istotnych dla nich ról i obowiązków.

Jeśli macie pytania dotyczące możliwości wdrożenia Microsoft Power BI w Waszej firmie, to skontaktujcie się z nami. Wykonaliśmy już wiele wdrożeń systemu i doskonale znamy jego możliwości.

Formularz zgłoszenia